Výborný výkon podal Aleš Míka. Ve skupině měl nejnižší pásek, ale favoritů se rozhodně nezalekl. V prvním kole hladce porazil soupeře s o dva stupně vyšším páskem. V dalším si po nevídaně skvělém provedení chvatu ura nage poradil i s favoritem kategorie, který měl pásek o čtyři stupně vyšší. Ani poslední soupeř (s páskem o tři stupně výše) nevydržel vzdorovat do konce časového limitu a odešel poražen na ippon.

Semifinálový souboj netrval déle než 6 vteřin. Jen tolik stačilo Alešovi k perfektnímu chvatu, výhře a postupu do finále. Ve finále se mu však nepodařilo zachytit úvodní atak soupeře a odešel poražen, ale stříbrná medaile z takové konkurence je pro něho velkým úspěchem.

Stříbro si odvezl i Jakub Maršíček, který první i druhý zápas ukončil před limitem, vítězstvími na ippon. Ani jeden ze soupeřů nevydržel vzdorovat jeho aktivnímu boji až do konce. Ve finále začal aktivně, ale po chybě v boji na zemi ztratil nadějně rozjetý zápas.

Lukáš Novák po dvou výhrách ve skupině, když se mu podařilo porazit i soupeře s vyšším páskem, prohrál jen těsně souboj o prvenství pro další boje v „KO pavouku". Semifinálový souboj byl vyrovnaný. Lukáš Novák byl aktivnější, soupeř v obraně chyboval a jen díky „spící" rozhodčí, která neviděla soupeřovo jednání, které mělo být trestáno, skončilo utkání v normálním limitu nerozhodně. V nastavení Lukáš riskoval a soupeř ho porazil kontrachvatem. I pro Lukáše byla bronzová medaile jistě úspěchem.

Bronzová medaile byla odměnou i pro Terezu Dederovou za statečné výkony proti mnohem zkušenějším soupeřkám. Dalším benešovským judistům se nedařilo Jan Kantor, Martin Dedera, Vojta Kopřiva a Adam Doležal se snažili, ale soupeři byli tentokrát nad jejich síly.

Aleš Pikora