V jubilejním 40. ročníku Vlašimské hodinovky, která je součástí seriálu Běžec Podblanicka, zvítězil v hlavní kategorii do 40 let Matyáš Pokorný ze Spartaku Vlašim před svým bývalým oddílovým kolegou Jakubem Kouklíkem z Benešovského běžeckého klubu (BBK). Na atletickém oválu ve Vlašimi Na Lukách vítěz uběhl 16 766 m, druhý v pořadí 15 875 m. Přes hranici 15 km se o deset metrů dostal i další Benešák, v pořadí pátý Karel Pelikán. Nad 40 let obsadil 4. místo Petr Lebeda – 14 570 m a nad 60 let třetí příčku Jan Mayer – 12 792 m, v ženách do 34 let si doběhla pro 3. místo Lucie Selnerová výkonem 12 420 m (všichni z BBK).

Dalším velice zajímavým závodem byl Zručský štafetový maraton by Suunto ve smíšených družstvech. Jeho 3. ročník měl start i cíl na tenisových kurtech. „Běželo se na posázavské cyklostezce za slunečného počasí. Každý závodník vybíhal a vracel se po uběhnutém kilometru na kurt a předával štafetový kolík dalšímu. Střídalo se v libovolném pořadí," objasnil pravidla předseda Benešovského běžeckého klubu Karel Pelikán. V konkurenci osmi týmů zvítězil Čáslavský dream tým vedený Jarmilou Kratochvílovou v rekordním čase 2:11:45, který o tři vteřiny pokořil druhé Vlašimské gazely. Na bronzový stupínek se postavil nováček soutěže Benešovský běžecký klub. Sedmičlenný tým ve složení Jakub Kouklík, Karel Pelikán, Pavel Pospíšil, Petr Lebeda, Jan Šíma, Lenka Šináglová a Linda Pelikánová absolvoval maraton v celkovém čase 2:20:48.

Běžci z Benešovského běžeckého klubu obsadili přední pozice na stupních vítězů i v dalším závodě ze seriálu Běžec Podblanicka, Chotýšanský kopcovák. Hlavní závod, jehož trasa vedla obecním lesem v Dubinách, měřil devět kilometrů. V kategorii 19-39 let obsadili první tři místa Benešáci v pořadí Karel Pelikán, Vít Jahoda a Pavel Pospíšil. Ze stejného oddílu zvítězil v kategorii nad 40 let Petr Lebeda a nad 60 let Karel Smetana. Ani benešovské ženy nezůstaly pozadu. V kategorii 18-34 let doběhla do cíle první Lucie Selnerová před Martinou Žabovou. Nad 40 let pak Lenka Šináglová zůstala o devět vteřin zpět na druhém místě.

Lenka Křížová se zúčastnila 4. závodu Horská výzva Šumava. Náročnou 44 kilometrovou trať, která se nacházela v oblasti Železné Rudy, zvládla za 5:34:36. V konkurenci stopadesáti závodníků obsadila skvělou 24. příčku a mezi ženami jí patřilo páté místo. „Zkusila jsem něco jiného, zajímavého než klasické závody. Je to pro mne výzva. Ráda běhám v přírodě a překonávám své limity," uvedla členka BBK.

„Z výsledků je patrno, že jsme přes prázdniny nezaháleli. Kromě závodů jsme se každý týden scházeli na pravidelné úterní tréninky a vše směřovali k podzimnímu vyvrcholení, Benešovské desítce," dodal Karel Pelikán