HB BASKET PRAHA - BC BENEŠOV  61:49

K utkání odjížděl Benešov bez čtyř hráček (nemoc, zranění). Přesto do zápasu vstoupily hostující ženy velmi dobře a v první desetiminutovce diktovaly průběh utkání a vedly 15:6. I v začátku druhé desetiminutovky si hráčky od Konopiště nenechaly vytrhnout taktovku z ruky a v 15. minutě utkání vedly 27:13. Poté se ale utkání začalo vyrovnávat a domácí postupně začali z náskoku hostí ukrajovat a na poločasových 26:26.

Třetí část utkání byla velice vyrovnaná, bylo to v podstatě koš za koš, čemuž odpovídalo i skóre po třiceti minutách, kdy Benešačky vedly rozdílem dvou bodů 46:44. I v závěrečné čtvrtině daly první bod hráčky od Konopiště. Ovšem potom je postihl málo vídaný střelecký výpadek, toho domácí dokonale využily ve svůj prospěch a v zahajovacím utkání si připsali vítězství 61:49.

"Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a maximálně soustředěně. Patnáct minut jsme byli jasně lepším týmem. Potom se ovšem hra začínala vyrovnávat a domácí se k nám dotahovali jak herně, tak bodově. V poslední čtvrtce nás postihnul neuvěřitelný střelecký výpadek, kdy jsme dali za deset minut jen tři body a to všechny z trestných hodů. Ze hry nám tam prostě nespadlo nic. A to se potom nedá vyhrát," posteskl si po utkání trenér Benešova Jiří Mazur a dodal: "Nicméně musím holky pochválit, že utkání odbojovaly a podaly velice dobrý výkon. Nebýt toho kolapsu, tak věřím, že bychom utkání dotáhli do zdárného konce. Nicméně máme na čem stavět a je to velice pozitivní i na úkor, že jsme nebyli kompletní."

Body Benešova: M. Mazurová 23, Remešová 8, J. Němcová 6, Šedivá 5, Studničková 4, Vrkoslavová 2, Chotašová 1. TH: 12/5 - 32/17. Trojky: 5/2. Fauly: 24/20. Čtvrtiny: 6:15, 20:14, 18:17, 17:3.