I když benešovský Šacung se do finále ani v jedné ze soutěží neprobojoval, své zastoupení v Praze přece jen měl. A to díky svým hráčům, kteří letos hostují v jiných oddílech. To je i případ dorostence Nikolase Truce, který kromě startů za mužské A i B družstvo mateřského klubu hostuje v dorostenecké lize za Český Brod. Z Prahy však nemohl odjíždět spokojený, jeho tým ve finále podlehl Vsetínu 2:4.

Mezi ženami neměl Šacung ve finále zastoupení (ženský tým nemá), pro bronzovou medaili si na vyhlášení došla i Gabriela Zachová, která kromě startů za B družstvo mužů válí v ženské lize za DTJ Santoška.

Logicky největší pozornost poutalo mužské finále, kde v dresu Modřic nastoupila dlouholetá opora A družstva Šacungu Jiří Doubrava, mj. hrdina památné zlaté benešovské jízdy v roce 2010. Ale i on po těsné porážce 4:5 odjížděl „jen“ se stříbrem.

„Letos jsem se rozhodl ukončit kariéru a po dohodě mě mateřský klub uvolnil do Modřic, kde jsem si chtěl ještě jednou v kariéře zahrát o titul. Což se podařilo. V samotné finálovém utkání mi připadalo, že na můj vkus bylo ve hře oboustranně moc chyb. Zároveň ale musím říci, že to byl hodně bojovný nohejbal, jaký jsem dlouho neviděl. Z extrémních pozic se dolovaly balony a tyto balony znamenaly dost často obraty v zápase. Strašně špatně se mi cokoli komentuje, protože jsem byl u posledního prohraného zápasu. Snad to nebude trvat déle, než pár týdnů. A pak už se mi budou vybavovat ty pozitivní vzpomínky. Situace by byla horší, kdybych už jeden ligový titul neměl. Chtěl jsem se rozloučit titulem, nepodařilo se. Gratuluji také soupeři. Nechci přímo říct, že si finále zasloužil vyhrát, ale byl bojovnější, dravější, mladší,“ okomentoval finálovou porážku Jiří Doubrava. (mm)