ŠACUNG BENEŠOV – ČESKÝ BROD 6:3

První čtveřici utkání Šacung narazil na favorizované soupeře, se kterými mohl překvapit – a to se mu také povedlo. Příjemný přísun tří bodů však nyní musí potvrdit i se soupeři s podobnými ambicemi. Jedním z nich je středočeský rival z Českého Brodu.

Začátek střetnutí benešovskému celku vyšel parádně. Dvojka Kalase a Doubravy T. Cibulku s Janíkem zcela deklasovala (devět uhraných míčů), poté sice druhý debl Chejna se Sehrigem a střídajícím Trucem sehrál proti M. Kaděrovi a Vedralovi mizerně první set, ale další dva ovládl.

Na 3:0 zvyšovala zvládnutým třetím setem proti Ešnerovi, T. Cibulkovi a Janíkovi první trojka v podání Nepodala, Kalase a Voltra. Tři sety skončily nejtěsnějším rozdílem 10:9 v souboji druhých trojic, dva z nich však pro hosty. Tak se zrodila porážka Doubravy, Sehriga a Knytla s M. Kaděrou, Vedralem a Sýkorou. Po nepárové části dvoubodový domácí náskok vydržel, když nejprve Nepodal s Flaksem pohodově vyhráli třetí debl nad Sýkorou, Čechem a alternujícím Matějkou a Truc naopak v singlu neměl na Vedrala nárok.

KP: Nespeky - Poříčí nad Sázavou 1:5.
Naháč okořenil místní derby, ve kterém kralovalo Poříčí

Do útlumu se ovšem v odvetách dostaly obě domácí trojice. Nepodalova (se střídajícím Chejnem) ztratila třetí set s Kaděrovou a také Doubravova nehrála oslnivě, důležitý bod však výhrou nad Matějkovou formací zajistit dokázala. V odvetném deblu Kalas s Doubravou další komplikace už nepřipustili a s M. Kaděrou a Vedralem se vypořádali.

„Do utkání jsme vstupovali jako mírný favorit. Musel jsem ale trochu brzdit přehnaný optimismus z předchozích výsledků, upozorňoval jsem hráče, že to může být boj o každý míč až do konce,“ varoval před zápasem svoje svěřence trenér Šacungu Stanislav Voltr st. a dodal k utkání: „Po dvojkách jsme vedli 2:0 a otočil jsem trojky, abychom měli více možností pro singl. Před ním jsme vedli už 4:1, takže to bylo v klidu. Odvetné trojky už byly z naší strany slabší, ale Doubravova to ubojovala a přinesla uklidnění.“

Šacung tak došel nakonec k očekávané výhře, před kterou byl favoritem. „V utkání byla místa, kde se nám nedařilo, ale všichni bojovali a výhra se podařila. Chválím bojovnou náladu v týmu, která má dopad na výsledky,“ měl radost po utkání benešovský stratég.

V šestém kole (5. května) zajíždí benešovský Šacung na půdu Karlových Varů. Doma se představí v sedmém kole, na státní svátek (úterý 8. května od 14 hodin) v souboji s Žatcem.

1. TJ Spartak Čelákovice 5 5 0 0 30:10 10
2. Modřice 5 5 0 0 30:13 10
3. NK CLIMAX Vsetín 5 3 0 2 25:18 6
4. SK Šacung Benešov 1947 5 2 1 2 25:23 5
5. TJ Avia Čakovice 5 2 1 2 22:20 5
6. Karlovy Vary 5 2 0 3 18:22 4
7. SKN Žatec 5 0 0 5 8:30 0
8. TJ SLAVOJ Český Brod 5 0 0 5 8:30 0

Ilustrační foto
Kamarýt rozhodl derby hattrickem

Martin Maršálek