V celkovém pořadí všech týmů obsadil BBK výborné sedmé místo. Absolutním vítězem se stal dvanáctičlenný tým Beermental elite.

„Každý z běžců ze sebe vydal maximum, ukázal svoji fyzickou i morální odolnost a týmovou hrdost," pochválil běžce v týmu kapitán Pavel Pospíšil.
Startovalo se ze Šumavského Zadova a cílem 360 kilometrů dlouhého závodu bylo sportovní centrum Hamr v Praze Bráníku. Na start se postavilo celkem 296 týmů o celkovém počtu asi 3500 běžců. Závod byl rozdělen na 36 úseků s různorodým povrchem v rozmezí od pěti do patnácti kilometrů.
Běželo se nonstop ve dne i v noci za celkem proměnlivého počasí. Užilo se jak sluníčka, deště, mlhy, někteří si běh zpestřili i krásným pohledem na duhu a nezapomenutelný byl i noční měsíc. Týmy do závodu vstupovaly dle předem plánovaných časů, od méně ambiciózních až po elitní. První na trať vyrážely kolem páté hodiny ranní a poslední týmy vybíhaly až ve tři hodiny odpoledne. Každý z běžců měl úseky předem dané, a běžel je samostatně. Zbytek týmu se přesouval auty na další úsek, kde byla předávka formou reflexního pásku s logem závodu. A tak to postupně probíhalo až do Prahy.

Trasy byly dobře značené a výhodou byla i možnost online sledování průběžných výsledků. Družstva byla rozdělena podle počtu závodníků na deset až dvanáct, šest až devítičlenné a kategorie ženy.

Stříbrný supertým „Benešovský běžecký klub" nastoupil v osmi běžcích, z toho bylo šest kluků a dvě děvčata ve složení – Lenka Křížová, Jana Baštářová, Petr Lebeda, Karel Pelikán, Vít Jahoda, Tomáš Pačák, Jakub Fejtek a hlava týmu, kapitán Pavel Pospíšil. Pro některé to byla první zkušenost s Vltava Runem. Po celý průběh závodu i přes drobnou nevolnost a bolavá kolena si vedli velmi dobře. Závod se pro ně stal nezapomenutelným kolektivním zážitkem a většina z nich si to bude chtít zopakovat i příští rok. Užili si ve „smíšeném kolektivu" pěkný sportovní víkend, zažili mnoho srandy a sáhli si až na dno svých sil.

„Výborná pohoda v partě, nikomu se nic vážného nestalo, každý dřel naplno za tým a odměnou bylo super umístění na bedně", měl velkou radost kapitán Benešovského běžeckého klubu Pavel Pospíšil.

KAREL PELIKÁN