Cesta za bronzem, ale nebyla vůbec jednoduchá. V úvodním zápase se střetly s pozdějším vítězem z Německa, s týmem Chemcats Chemnitz e.V. Zápas skončil jednoznačným výsledkem i kvůli přílišnému respektu benešovských hráček ze soupeře, který měl jednoznačnou výškovou i váhovou převahu.
V následném zápase si hráčky od Konopiště připsaly první vítězství nad lotyšským celkem Tukums a v rozhodujícím zápase o postup do semifinále pak přetlačily finský tým Lepy.

V základní skupině tak obsadily druhé místo a v semifinále narazily na první celek z druhé skupiny, kterou bez porážky vyhrála Spišská Nová Ves. V boji o finále předvedla benešovská děvčata nejhorší výkon z celého turnaje, slovenskému celku nebyla důstojným soupeřem a jasně prohrála.
Po propadáku v semifinále, bylo otázkou, jak se holky dokáží dát dohromady k večernímu boji o třetí místo s druhým celkem Lepy. Výkon sice nebyl o moc lepší než v semifinále, ale na rozdíl od předchozího zápasu předvedly Benešačky velkou bojovnost a touhu po vítězství a hlavně díky tomu se po závěrečném hvizdu rozhodčího mohly radovat z konečného třetího místa.

Turnaj přinesl benešovským starším žákyním nejen další basketbalovou zkušenost, ale i nové zážitky, které hráčky dosud neměly možnost poznat. Velké poděkování patří sponzorům, kteří umožnili se turnaje zúčastnit, také klubu BC Benešov a v neposlední řadě panu Míkovi, který se o tým staral z organizačního hlediska a zajistil hladký průběh působení BC Benešov na turnaji. 

JAKUB MALÝ