O minulém víkendu čekaly starší basketbalové dorostenky BC Benešov dvě ligová utkání na palubovkách soupeřek. V sobotním duelu se představily na hřišti BK Brandýs nad Labem a v neděli představili v hale TJ AŠ Mladá Boleslav. V obou zápasech potvrdily pozice favoritek protáhly šnůru vítězných zápasů na osm.

Brandýs nad L. – BC Benešov 54:71
Brandýs byl pro benešovská děvčata docela nečitelný, neboť vůbec nevěděla, kdo v dresu soupeře proti nim nastoupí. Nicméně holky od samého začátku utkání hrály soustředěně, zodpovědně a na předváděné hře to bylo vidět. Již v prvním hracím období si v sedmé minutě vypracovaly sedmibodový náskok. A to díky výborné osobní obraně a velice dobrým zahráváním rychlých protiútoků. Ve druhé čtvrtině se hrálo skoro ve stejné režii a basketbalistky Benešova nepustily domácí děvčata, aby se dostaly do zápasu. V šesté minutě již byl rozdíl ve skóre téměř dvacetibodový. Do konce druhého hracího období se bodový stav udržoval na stejném rozdílu, a tak do poločasové pauzy šly hostující hráčky s vedením o sedmnáct bodů (19:36).
Nástup do třetí čtvrtiny vyšel hostujícím hráčkám dokonale a v páté minutě byl rozdíl ve skóre čtyřiadvacetibodový. Od této chvíle trenérská dvojice hostí dala daleko víc příležitostí hráčkám z lavičky, a ty se jí odměnily velice dobrým výkonem. Nebylo znát rozdílu a v pohodě vývoj utkání kontrolovaly. Poslední čtvrtina se odvíjela dle stejného scénáře jako závěr předešlé části hry a Benešačky si v poklidu pohlídaly své sedmé vítězství v řadě.
„K utkání jsme nastupovali s tím, že jsme byli připraveni vyřadit tři nejlepší hráčky soupeře. Ovšem nastoupila jen jedna a tak nám trošku nabourali domácí plány. Nutno však říct, že holky utkání odehrály velice zodpovědně a od začátku vývoj kontrolovaly. Velice nás potěšila děvčata z lavičky, která do zápasu zapadla a celkem v poklidu si utkání řídily podle svých not. Ovšem je také pravdou, že jsme našly také chyby a to zejména neproměnění lehkých střel pod košem, na čemž musíme stále pracovat,“ viděl i nedostatky na výhře trenér benešovských hráček Jiří Mazur.

Body Benešova: Martina Mazurová 20, Michaela Mazurová 19, Platilová 10, Landová 8, Strnadová 8, Chobotská 2,Vobecká 2, Mašková 2. Trojky: 2:2. TH: 26/18 - 15/11. Čtvrtiny: 11:20, 8:16, 16:18, 19:17.

Mladá Boleslav – BC Benešov 65:75
V posledním ze čtyř utkání na palubovkách soupeřů zajížděla benešovská děvčata do Mladé Boleslavi. Čekalo je velice těžké a vyrovnané utkání a to se také potvrdilo. Než se hostující hráčky rozkoukaly tak v páté minutě prohrávaly rozdílem osmi bodů. Následoval oddechový čas hostů a poté se obraz hry změnil. Benešačky přešly na zónovou obranu, z které vyrážely do rychlých protiútoků. Hra se vyrovnala a obě mužstva předváděla pohledný basketbal. Přece jen ale bylo vidět, že hostující hráčky se více soustředí v obranné fázi a z toho poté těží v útoku. Tak jako prvních pět minut o osm bodů prohráli, tak druhou pětiminutovku stejným rozdílem vyhráli, a tak byl stav po první čtvrtině 23:23. Ve druhém hracím období to bylo jako na houpačce, oba týmy se přetahovaly o vedení, a tak rozdíl nebyl větší než tři body. Závěr čtvrtiny přece jen zvládly lépe hráčky Benešova a do druhého poločasu si nesly čtyřbodový náskok.
Ve třetí čtvrtině byl stav utkání vyrovnaný až do páté minuty a zdálo se, že to bude boj až do konce, protože se ani jeden z týmů nedostal do výraznějšího vedení. Jenže mezi 25. – 30. minutou ovládly hru Benešačky a získaly devítibodový náskok (48:61). Do čtvrté čtvrtiny již hostující děvčaty nastupovala bez vyfaulované Martiny Mazurové, a tak Benešov dohrával jen se dvěma dlouhými hráčkami. A to ještě Platilová měla čtyři fauly. Přesto si Benešačky neustále přesně organizovanou hrou udržovaly náskok deseti až čtrnácti bodů. Ovšem ve 34. minutě se vyfaulovala i Platilová a na její pozici „dlouhé“ musela Landová. Svůj part zvládla náramně. Až do konce utkání již hostující hráčky nepřipustily možnost dramatu a dokráčely si pro již osmé vítězství.
„V Boleslavi nás čekalo velice těžké utkání. A to jak kvalitou soupeře, tak i prostředím, ve kterém se hrálo. V hale je velice špatná prostorová orientace. Holky to však až na začátek zvládly velice dobře a po asi nejlepším výkonu vybojovaly další výhru. Všechny, které do utkání zasáhly odvedly poctivou práci a za to je musím pochválit. Když se vyfaulovala Martina Mazurová a na začátku čtvrté čtvrtky Katka Platilová, čekali jsme drama. Ovšem Jarča Landová je zastoupila výtečně. Všechny táhly za jeden konec provazu a odměnou jim byla osmá výhra v řadě,“ zhodnotila zápas velice spokojená trenérka Benešova Ludmila Mazurová a pozvala fanoušky na poslední domácí dvojzápas v letošním roce: „Přijďte nás povzbudit. V sobotu 20. prosince hrajeme s Českou Lípou a v neděli 21. prosince se střetneme s dosud neporaženým Libercem.“

Body Benešova: Michaela Mazurová 18, Strnadová 17, Martina Mazurová 11, Landová 9, Votrubová 7, Platilová 5, Mašková 5, Vobecká 3. Trojky: 2:7. TH: 24/15 - 31/24. Čtvrtiny: 23:23, 11:15, 14:23, 17:14.