Kateřina Škrabánková (senior B) a Kateřina Birošová (junior starší C) bojovaly jako lvice a své výkony předvedly na výbornou. Porota je ohodnotila vysokými známkami a zlatými medailemi. Benjamínek souboru Rozálie Zavřelová (minimažoretky C) vybojovala 6. místo, což vzhledem k jejímu prvnímu twirlingovému sólu je velký úspěch.

Obě Kateřiny si tak vybojovaly zároveň postup na Mistrovství ČR do Nymburku, které se uskutečnilo 5. ledna. Následovaly další intenzivní tréninky a odjezd do Nymburka. Jedno předvedení choreografie a očekávání, zda obhájí své zlata ze Dvora Králové.

Pro benešovské mažoretky se stal tento den největší odměnou za deset let práce. Obě Kateřiny obhájily i na MČR své zlata z národního poháru ve svých kategoriích. Zároveň si zajistily postup do vyšších výkonnostních kategorií. Pokud to práce a škola dovolí, Kateřina Škrabánková nastoupí příště v kategorii A a Kateřina Birošová do kategorie B.

"Je to neuvěřitelný úspěch, který holky nemají zadarmo. Stojí to mnoho hodin trénování, tvrdé práce, úsilí to vše vydržet a doufat, že to vyjde. Navíc ve velice skromných podmínkách. Uspět v tomto sportu není jednoduché. Sportovec musí vynikat v technice hůlky, gymnastice a baletních základech. A nesmíme zapomínat na rodiče, kteří dělají vše pro splnění jejich snů, i když to nevyjde," konstatovala Martina Procházková, která mažoretky trénuje a vede.