BC BENEŠOV – STRAKONICE B 64:53

Utkání bylo, stejně jako celá série, velmi vyrovnané a bojovalo se o každý míč. Vstup do utkání vyšel lépe hostujícím hráčkám, které rychleji setřásly nervozitu a získaly lehký náskok (10:16). Ve druhé čtvrtině však domácí ženy předvedly jeden z nejlepších defenzivních výkonů sezóny a povolily soupeřkám pouhých osm bodů. V útoku se jim již tak nedařilo, přesto byl v poločase stav vyrovnaný 24:24.

Ve druhé polovině utkání pokračovaly domácí hráčky v postupném zlepšování, skvělým výkonem se prezentovala kapitánka Hřebíková, naopak strakonickým děvčatům se přestávalo dařit. Výsledkem bylo odskočení benešovských žen až na 17 bodů. I přes vyfaulování několika hráček si Benešačky vítězství pohlídaly a mohly tak slavit postup do finále., kde se utkají s vítězem skupiny B Lokomotivou Liberec. První dvě utkání se hrají na severu Čech, doma nastoupí Benešov 27. dubna, popřípadě 28. dubna.

„Úvod rozhodujícího zápasu se nám příliš nevydařil, když jsme v první čtvrtině vstřelili jen deset bodů. Ani ve druhé to nebyla z naší strany žádná útočná smršť. Herně to ale nebylo špatné, ale nedůrazem a menší koncentrací v koncovce jsme se připravovali o možnost jít do vedení již v prvním poločase," dodal k prvnímu dějství benešovský Tomáš Vaněk, který zastupoval trenéra Jakuba Malého, jenž byl mimo území České republiky. Vaněk také ukázal na klíčový okamžik zápasu. „Byl to začátek druhé půle, kdy jsme zejména díky velmi dobré obraně soupeři odskočili o osm bodů a vedení navyšovali. V závěru třetí čtvrtiny jsme si sice vybrali slabší chvilku, ale úvod poslední části patřil opět nám. Závěr jsme si i přes špatné trestné hody pohlídali a můžeme tak slavit postup do finále."

Body Benešova: Hřebíková 19, Koubová 12, Bryndová 10, Kratochvílová 9, Mazurová 8, Němcová 4, Karmazínová 2.