Letošní ročník byl pro benešovskou výpravu specifický neboť vyrazilo hned několik družstev a byly to dívky ročníků 2000 a 1995/1996, chlapci 1997 a 1994. Celkově tedy na turnaji startovalo z Benešova na pět desítek hráčů, které doprovázelo trenérské složení (Vondráček, Semerád, Masár, Kotová, Brázdová, Richterová).

Turnaj se mladým basketbalistům od Konopiště vydařil. „Velmi cenné skalpy si připsaly hned první den naše dívčí složky, když nejmladší naděje dokázaly v krásném strhujícím utkání přetlačit SVK Zvolen a jejich starší kolegyně v dramatické bitvě přetlačili na trestné hody sokyně z Německa,“ měl radost z účinkování děvčat jeden z trenérů Tomáš Masár.

Velkým úspěchem začal turnaj pro chlapce 97, kteří zaznamenali první vítězství v letošní sezoně a hned ve velkém stylu porazili Kunratice 87:47. Nejstarší chlapci svedli tuhou bitvu s ligovým Žďárem, ale přesto padli.

V dalších dnech turnaje střídali zástupci Benešova střídavé úspěchy. Po sobotních zápasech již bylo jasné, že dívky 2000 budou bojovat v malé finálové skupině, kde nakonec obsadily krásné třetí místo, což stačilo celkově na šestou příčku. Starší dívky ročníku 1995/1996 nastoupili v boji o 6. – 7. místo proti německým hráčkám a nezopakovaly úspěch, a tak skončily na velmi dobrém sedmém místě. Chlapci 1994 skončili po tvrdých bitvách na šestém místě.

Největší překvapení pro všechny si připravili kluci ročníku 1997. Ti po nevydařené sezoně zabojovali a předvedli, že umí hrát basketbal a z mezinárodního turnaje si odvezli bronzové medaile!

Předvedená hra nebylo to jediné, čím benešovské naděje zaujaly přítomné hráče, organizátory a diváky. Na každý zápas, pokud to bylo možné, se sešli vždy všichni zástupci Benešova a velmi hlasitě povzbuzovali svoje kamarády na hřišti. Žádný další tým se nemohl těšit a chlubit takovou diváckou podporou, kterou pro sebe navzájem tvořili hráči a hráčky.

„Chtěl bych za nás všechny trenéry, kteří se turnaje zúčastnili, poděkovat našim dětem, že nám připravily nevšední zážitek, když se dokázaly vzájemně podporovat a vytvořily tak velmi dobře fungují skupinu, která si pomáhala po celý turnaj,“ zářil a děkoval po turnaji Tomáš Masár.

TOMÁŠ MASÁR