BK Pardubice B – BC Benešov 83:73

V sobotu nastoupili benešovští basketbalisté v Pardubicích proti rezervě Synthesie působící v nejvyšší Mattoni NBL. A protože utkání áčka proti Nymburku se hrálo od 17 hodin a utkání Benešova s béčkem až od 19.30, v družstvu domácích se představilo hned pět hráčů z A týmu. Zvláště střelecká potence Jelínka (zaznamenal 23 bodů) a jeho síla v soubojích pod koši na místě pivota, rozhodující měrou přispěly ke konečnému úspěchu Pardubic. V mužstvu Benešova střelecky zářil Zachrla, kterému se ve městě perníku tradičně daří a se 24 body byl nejlepším střelcem utkání.

Benešovským hráčům vůbec nevyšel začátek utkání. Řadou nevynucených chyb a neproměňováním jasných střeleckých příležitostí dovolili domácím odskočit na rozdíl 11 bodů (21:10). Jenže Zachrla zaznamenal během poslední minuty první čtvrtiny dvě úspěšné trojky a korigoval stav na 30:23. Druhé hrací období bylo poměrně vyrovnané, do kabin k poločasové přestávce se odcházelo za stavu 44:39. Ve třetí čtvrtině však domácí nepřipustili zvrat v utkání a rozdíl navýšili na devět bodů. Během prvních pěti minut poslední části utkání definitivně rozhodli o svém vítězství, hostům odskočili až na rozdíl 18 bodů (76:58). Benešovští se však nechtěli smířit s nepříznivým stavem a šňůrou 14 bodů snížili minutu před koncem na 76:72! Na vyrovnání však již neměli ani dost času, ani dostatek sil. A když domácí Harčár trefil 50 sekund před závěrečnou sirénou úspěšnou trojku, bylo prakticky rozhodnuto. Konečné vítězství domácích rozdílem 10 bodů v poměru 83:73 bylo nakonec zasloužené. Obě mužstva předvedla bojovný basket s řadou pěkných akcí. Domácím divákům se rozhodně musely líbit smečované koše v podání Horáka na straně jedné nebo pět úspěšných trojek v podání Zachrly na straně Benešova. Bohužel úrovni utkáni nestačili oba rozhodčí Polák a Vyplel, kteří kupili množství chybných rozhodnutí na obou stranách.

„Utekl nám úvod zápasu. Postupně jsme skóre stahovali až jsme ho srovnali. Ve třetí čtvrtce jsme jsme opět měli výpedek a domácí nám odskočili až na patnáct bodů. Tři minuty před koncem zápasu jsme opět vedení domácích stáhli na tři body. V závěru se nám ale zranil Petr Kožant a soupeř měl pod košem fyzicky vyspělejší hráče, a to asi rozhodlo, protože skóre ještě navýšili,“ řekl k utkání lodivod Benešova Pavel Vorlíček.

Body Benešova: Zachrla 24 (5 trojek), Husár 12, Šťastný 11 (2), Kožant 11 (1), Kysela 6, Pěkný 4, Malý 3, Proskovec 1, Vodička 1. Trestné hody: 23:15. Fauly: 24:25. Čtvrtiny: 30:23, 14:16, 20:16, 19:18.