Od začátku zápasu bylo v Písku z pohledu Benešova všechno špatně. Za přijatelnou pasáž se dala považovat jeden úvodní desetiminutovka druhé třetiny. „Tam jsme hráli relativně slušně, nedostali jsme gól a žádného nedali,“ konstatoval trenér hostů Lukáš Brož. V tu chvíli už ale jeho svěřenci prohrávali na jihu Čech 1:3.

Ve druhé polovině zápasu se Benešov už totálně zhroutil a domácí přidávali eden gól za druhým. „Soupeř začal hrát, co chtěl a my jsme jenom koukali a čekali, až bude konec,“ hlesl Brož. Za hosty sice ještě snížil Šimek. Sám ale pouze kosmeticky upravil skóre. Písek si utkání v klidu pohlídal a došel si pro první bod v sérii.

Florbalisté Benešova.
Nervy? Neměly by být velké. Jsme zkušenější než Písek, hlásí Benešov

„Doufám, že se z toho snu probudím, bude sobota ráno a bude před zápasem. V Písku se nám nepovedlo vůbec nic,“ zoufal si Brož. Druhé utkání série bude hrát Benešov na domácí půdě v Bystřici.

Písek - Benešov 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Branky: 1. a 41. Měřička, 6. a 34. Králík, 38. a 51. Štěpán, 12. Walter, 31. Kolínský, 50. Cigánek - 9. Lukáš, 48. Šimek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Rozhodčí: Lukáš Ležák, Martin Ležák. Diváci: 126.