Krize se prohlubuje a na florbalistech leží čím dál větší deka. Benešov začal v Náchodě nadějně, když je do vedení poslal kapitán Vorel, pak už ale stříleli góly jen domácí. „První třetina z naší strany byla relativně kvalitní. Dokázali jsme se soupeřem držet krok. Postupem času ale dokázal proměňovat své šance a ve všech soubojích jsme prakticky byli druzí. V tom byl největší rozdíl,“ shrnul brankář na straně hostů a hráč zápasu Šimon Zídek.

Třetí tým tabulky v závěru úvodního dějství srovnal a na přelomu od druhé třetiny stříleli góly už pouze Náchodští. Ještě po druhé třetině svítil na ukazateli skóre pro Benešov ještě nadějný výsledek 3:1, poté ale spustil domácí kanonádu a v závěrečné fázi zamířili přesně hned pětkrát. „Po nadějné první třetině se soupeř díky přesilovkám dostal na koně a od třetí třetiny to byla od něj exhibice,“ shrnul smutně kouč hostů Lukáš Brož.

Ohlas Šimona Zídka po utkání | Video: Florbal Náchod

Benešov je tak přikován na posledním místě tabulky a už ví, že boje o záchranu na přelomu února a března začne na půdě soupeře. Kam ale zamíří, se ještě neví. Ve hře jsou varianty na jih Čech do Milevska či Písku, na Vysočinu za Pelhřimovem, nebo až na Moravu do Blanska. Rozhodne se v posledních třech kolech.

Náchod – Benešov 8:1 (1:1, 2:0, 5:0)

Branky: 35. a 44. Špaček, 49. a 56. Kříž, 19. Mikšovský, 28. Knettig, 45. Matoulek, 58. Rázl – 15. Vorel. Vyloučení: 6:3 + Čáp osobní trest (Náchod). Využití: 1:0. Rozhodčí: Brak, Provazník. Diváci: 75.