BC BENEŠOV – PODĚBRADY 82:69 (17:22, 37:44, 63:53, 82:69)

První poločas patřil hostujícímu týmu, který využíval silové a výškové převahy pod košem a zaznamenával tak spousty jednoduchých bodů. Domácí se však dokázali produktivním útokem držet na dostřel a po první desetiminutovce prohrávali 17:22. Druhé dějství nabídlo podobný obraz, kdy domácí i hosté měli silnější útok než obranu a v poločase byl stav 37:44.

Pokud se prvních 20 minut nemohli domácí opřít o obranu, tak druhý poločas přinesl změnu k nepoznání. Benešovští hráči přistoupili k agresivnější obraně, střídali osobní s zónovou a hosté najednou nevěděli, co hrát. Třetí dějství domácí vyhráli drtivě 26:9 a položili základ vítězství. Závěrečná desetiminutovka se odehrávala v taktickém duchu a domácí nedovolili soupeři žádné naděje na zvrat.

BENEŠOV – ML. BOLESLAV 74:69 (16:30, 35:46, 53:63, 74:69)

Ač lídr tabulky dorazil do Benešova v úzké rotaci, tak mu hlavní osobnosti nechyběli. Domácí vstoupili do utkání stejně vlažně jako v sobotu, a tak po první čtvrtině prohrávali hrozivě 16:30. Druhá čtvrtina přinesla svěží vítr domácím a ti zlepšenou obranou a aktivním útokem dokázali do poločasu snížit na 35:46.

Třetí desetiminutovka byla přetahovanou obou týmů, kdy se velmi často hrál styl koš za koš. Benešovští, ač vynakládali velké množství energie a snahy, nedokázali smazat manko a po třech čtvrtinách prohrávali 53:63. Pokud se domácím podařila s Poděbrady skvostná třetí čtvrtina, tak v neděli si to nejlepší nechali na závěr. Utažení obrany na maximum a velmi agilní útok doslova rozebral Boleslav v posledním dějství 21:6 a celkově 74:69.
Hráči Benešova tak dokázali na svém hřišti skolit první tým tabulky a velmi se přiblížili druhému místu po základní části.

„Obě výhry byly velmi náročné, protože ani v jednom utkání se nám nevydařili první poločasy. Vždy jsme působili lehce ospalým dojmem. Naštěstí jsme vždy dokázali sebrat síly a především nasazením v obraně jsme zápasy vyhráli," radoval se Tomáš Masár (s Poděbrady trefil 8 bodů a s Mladou Boleslaví 6) a přidal největší devizy mužstva: „Skvěle jsme týmově pracovali v obraně, což dělalo soupeřům velké problémy. V útoku jsme se mohli spolehnout na naši stálici Petra Kožanta a exceloval i Ondra Proskovec, který v zápasech nastřílel dohromady 43 bodů."

TOMÁŠ MASÁR