BENEŠOV – MLADÁ BOLESLAV 86:66

Domácí se dosud neporaženého soupeře nezalekli a vtrhli na palubovku jak uragán. V 6. minutě vedli 14:2 a po první čtvrtině 26:8. Soupeř z města Škodovek se postupem času začal prosazovat v útoku, ale nepřiblížil se na menší než devítibodový rozdíl.

Zápas byl plný premiér. Poprvé v sezoně nastoupil Tomáš Masár, který se zotavil z operace ruky a po dvou letech se pod bezednými koši objevil hráč s nejlépe upravenou patkou v soutěži – Štěpán Reinberger. Zkušený borec ukázal, že střílet nezapomněl, protože proměnil šest ze sedmi střeleckých pokusů. Příchod dvou podkošových hráčů znamenal přesun falešného pivota Jakuba Malého zpět na pozici rozehrávače.

„Zápasu jsme se celkem báli, když jsme začátek sezony neodehráli v kompletní sestavě. Do zápasu už ale nastoupil uzdravený Tomáš Masár a po dlouhé pauze Štěpán Reinberger, který hrál dříve ligu. A v plné sestavě jsme soupeře docela přejeli," byl nadmíru spokojený trenér Benešova Jan Khek.

„Zápas se nám opravdu povedl. Od začátku jsme nenechali soupeře rozehrát a velmi rychle jsme vedli skoro o dvacet bodů. Na začátku třetí čtvrtiny se Boleslav vzchopila a snížila na devítibodový rozdíl. Včas jsme se ale vzpamatovali a vzali si zpět pohodlné vedení," radoval se po zápase opět rozehrávač Jakub Malý.

Body Benešova: Kožant 23 (3 trojky), Kratochvíl 14, Reinberger 13 (1), Malý 11 (2), Proskovec 8 (1), Votava 8, J. Vondráček 3, Beneš 2, Masár 2, F. Vondráček 2. Čtvrtiny: 26:8, 21:23, 20:18, 19:17.

BENEŠOV – NOVÁ PAKA 102:62

Do Benešova přijelo jen sedm statečných sokolů z Nové Paky, kteří se zřejmě při sobotní noci chytili do spárů benešovských restauračních zařízení, a proto domácí do utkání vstupovali v pozici jasného favorita. Jak to tak většinou bývá, ten lepší se přizpůsobil horšímu a kvalita hry neodpovídala druholigové úrovni. Sokolové postupem času odpadali fyzicky, s výjimkou svéráze Dolejšího (24 bodů) byli poměrně neškodní v útoku, a tak náskok domácích narůstal.

Hned šest domácích borců se dostalo do dvouciferných čísel. Zajímavý kousek divákům nabídl v závěru Petr Tomášek, který v rozmezí dvou minut trefil čtyři trojky a pokořil i populární stovku, což se Benešovu naposledy podařilo v březnu 2013.

„O výsledku nebylo pochyb už od začátku zápasu. Museli jsme jen udržet koncentraci, což se podařilo a výsledkem byla vysoká výhra," poznamenal k zápasu Jakub Malý.

I kormidelník Jan Khek byl po zápase spokojený. „Vítězství nám soupeř usnadnil, když přijel v oslabené sestavě. Navíc po roce a půl padlo kilo," radoval se po pokoření stovky bodů a přidal: „Oba zápasy se podařily, zahráli si všichni a do hry se dostali i hráči, kteří na palubovce moc času nedostanou a podali také dobré výkony."

Body Benešova: Kožant 18 (1 trojka), Votava 13, Proskovec 12 (1), Tomášek 12 (4), Bednář 11, Kratochvíl 10, Masár 9, J. Vondráček 8, Beneš 3 (1), Malý 3 (1), Reinberger 3 (1). Čtvrtiny: 23:15, 26:18, 27:9, 26:20.

Benešov má z osmi zápasů bilanci 7:1 (prohrál jen s prvními Holicemi) a je na druhém místě. „Z osmi zápasů jsme hráli šestkrát doma a jen dvakrát venku a v úvodu spíše s lehčími soupeři. Přesto jsem byl překvapený, že jsme vyhrávali, protože jsme hráli většinou jen v osmi lidech a pod košem měli velké problémy, protože hráči z těchto pozic byli nemocní. Až teď nás prověřila Boleslav a mužstvo ukázalo, že vypadá až nečekaně dobře," dodal dobře naladěný trenér Jan Khek k výbornému vstupu do sezony.