Benešov nestačil na Zlín

Benešov -V basketbalové I. lize si posílený Zlín bez problémů poradil z oslabeným Benešovem bez "pendlů" z USK a Kolína a vyhrál osmadvacetibodovým rozdílem.

31.1.2009

Benešovský Jiří Kysela (ve žlutém) číhal, co provede s míčem zlínský Miroslav Mrvík. Foto: Foto: Lukáš Suchý

BC Benešov - Zlín 63:91

Zlínský Proton v nedávné době výrazně posílil, zejména Petr Dokoupil z BK Prostějov byl nejlepším hráčem i střelcem (celkem 24 bodů) na benešovské palubovce. Zkrátka bylo to „one-man-show“ tohoto hráče. Nejen Dokoupil, ale celé zlínské mužstvo se představilo v Benešově jako velice silný, kompaktní a bojovný soupeř, který šel od začátku cílevědomě za vítězstvím. Domácí, tentokrát oslabeni bez všech pendlujících hráčů z USK a Kolína, byl rovnocenným soupeřem nejvíce v první čtvrtině. Dokonce úvod zápasu vyšel výborně právě domácím. K útoku zavelel jako správný kapitán Malý, který během prvních dvou minut trefil dvě trojky a na začátku 6. minuty završil úspěšnou střelbou za dva body vedení Benešova 14:4. K dokonalému obratu dovedli hosty již zmiňovaný Dokoupil a hlavně Melichárek. Prvně jmenovaný jednou trojkou a Melichárek třemi trojkami završili neuvěřitelnou šňůru 0:15 a stanovili tak konečné skóre první čtvrtiny v poměru 17:19. Do poločasu si hosté vytvořili devítibodový náskok. Druhé hrací období vyhráli v poměru 17:24, z toho sám Dokoupil dal 14 bodů. Ještě třetí čtvrtina byla herně i bodové poměrně vyrovnaná, hosté navýšili po 30 minutách vedení na rozdíl 14 bodů (51:65). V závěrečné čtvrtině na palubovce existovalo jen jediné mužstvo – Zlín. Závěrečnou část utkání vyhrál shodně jako předchozí tři čtvrtiny dohromady rozdílem 14 bodů a připravil tak benešovskému mužstvu nejvyšší domácí porážku o 28 bodů v mistrovském zápase za posledních sedm sezón účinkování ve 3. lize, 2. lize a nyní v 1. lize.

"Nastoupili jsme bez čtyř hráčů základní sestavy, kteří hráli Mattoni NBL Vocetky, Hrubana, Šťastného a Zachrly. Naopak hosté byli posíleni od dva hráče Prostějova a hlavně Dokoupil byl nejlepší na hřišti. Rotace hráčů po vystřídání byla u nás slabší, v útoku jsme ztráceli hodně míčů, obrana byla slušná. Soupeř si vypracoval náskok, který jsme ve třetí čtvrtině stáhli na osm bodů. Ale to bylo vše, poté nás už Zlín přehrál. Soupeř měl výbornou střeleckou potenci a dal hodně střel z venku. My jsme naopak dali trojky jen na začátku utkání. Zkušenější soupeř vyhrál zaslouženě," zhodnotil zápas asistent trenéra Benešova Pavel Vorlíček a již se připravoval na důležitější zítřejší zápas s Ostravou. "Bude to pro nás klíčové utkání. Ostravu jsme sice u nich porazili, ale teď hraje dobře a určitě to nebude procházka růžovým sadem."

Body Benešova: Malý 11 (3), Husár 11, Kysela 10, Klimus 10, Kožant 7, Votava 6, Kratochvíl 5 (1), Karmazín 2, Proskovec 1. TH: 26:21. Fauly: 16:22. Čtvrtiny: 17:19, 17:24, 17:22, 12:26.