K největším úspěchům patřil bronz z M ČR mladších žáků, který po osmi letech vybojoval Matěj Benák, družstvo starších žákyň obsadilo čtvrté místo (navázaly na bronz z roku 2015). Zároveň bylo vyhodnoceno jako třetí nejúspěšnější kolektiv mládeže okresu Benešov.

Nejúspěšnějším judistou oddílového žebříčku se stal Jan Pikora, druhý byl Tomáš Pikora a třetí Matěj Benák.

Na M ČR jednotlivců byli Benešovští vedle bronzu Benáka několikrát blízko medailím: Andrea Maršíčková (čtvrtá v kategorii juniorek a pátá mezi ženami), Jan Pikora (pátý v juniorech a sedmý v mužích), Aleš Míka (sedmý ve starších žácích a Tomáš Pikora (devátý v dorostu).

Družstvo starších žákyň (Kateřina Myslivcová a Tereza Dederová) na M ČR vybojovalo čtvrté místo. Michaela Houdková, hostující v družstvu Kolína, byla čtvrtá na M ČR dorostenek.

V celoročním bodování vybraných turnajů Českého poháru, jako kvalifikaci pro účast na M ČR, se do první desítky probojovali: Matěj Benák, Kateřina Myslivcová, Andrea Maršíčková, Jan a Tomáš Pikorovi. V závodech Českého poháru vybojovali benešovští judisté několik medailových umístění.
Na přeborech Středočeského kraje, po sečtení výsledků všech věkových kategorií od mláďat přes žákovské, dorostenecké, juniorské až po dospělé, v hodnocení celkem 26 oddílů, obsadili deváté místo, což je slabší výsledek oproti předcházejícím ročníkům. Vybojovali osm přebornických titulů jednotlivců, včetně prestižního titulu družstva mužů. Jan Pikora se stal přeborníkem jak v kategorii juniorů, tak v mužích.

Žákovské smíšené družstvo obsadilo 10. místo v celoroční Polabské lize, což je další ústup z pozic.

Kladně byl hodnocen 23. ročník benešovského turnaje, který tradičně pořádá SKP judo pro nejmladší věkové kategorie. Zúčastnilo ho 185 závodníků a závodnic z 25 oddílů celých Čech. Mezi úspěšné akce lze určitě počítat i pořádání krajského přeboru Středočeského kraje.

Po deváté organizovali příměstské letní soustředění a v předvánočním čase uspořádali pro členy oddílu a jejich rodiče 10. ročník soutěže „rodinných týmů". Letos mezi 24 družstvy obhájil prvenství z loňského roku tým „Novka" (Lukáš a Vladislav Novákovi).

Trenérské obsazení je stabilní především díky obětavosti všech benešovských trenérů a postupnému zapojování starších závodníků při výcviku nejmladších členů. Oddílu měl na konci roku 175 členů.

Díky pochopení vedení ZŠ Dukelská a především trvalé finanční podpoře naší činnosti městem Benešov, zlepšujeme podmínky pro trénování i pořádání sportovních akcí.

Při pokračující generační výměně, se však nadále snižuje účast na turnajích v nejmladších, předžákovských kategoriích. Loni se 50 členů zúčastnilo minimálně jednoho turnaje.

Věříme, že rok 2017 bude znamenat obrat v aktivní účasti na závodech a přinese kvalitní sportovní výsledky.

ALEŠ PIKORA