V Mladé Boleslavi mu los příliš nepřál. Již v prvním kole se střetl s turnajovou trojkou, Kuncem z Baníku Ostrava, na kterého nestačil a prohrál, když nezachytil agresivní nástup soupeře hned v úvodu. Čekali ho tak boje v „opravách", kde Matěj zmobilizoval síly a již nezaváhal. V prvním kole rychle vyřídil zlínského Kneifla, když nechal podsaditého protivníka v desáté vteřině perfektní uči matou proletět velkým obloukem oceněným ipponem.

V dalším kole bojoval s vytáhlým protivníkem Štichauerem ze Štramberka. Výborně změnil taktiku a soupeře porazil kombinací chvatů, když za dvojici chvatů získal dvakrát wazari a tím spojené vítězství na ippon a právo nastoupit do boje o bronz. Tam mu byla soupeřem turnajová pětka, Mareček z Veselí nad Moravou. Benák byl od začátku aktivní. Předcházel soupeře v nástupech a i když se mu nepodařilo žádný z nástupů dotáhnout do bodovaného konce, udržoval si stálou převahu. Na konci ho všichni tři rozhodčí určili vítězem. Je to jeho určitě největší dosavadní úspěch o to cennější, že se dokázal po úvodní prohře zvednout a zmobilizovat všechny síly k dalším výhrám. 

V Brně na Mistrovství ČR v judo pro kategorii dorostu obsadil Tomáš Pikora deváté místo. Úvodní zápas zvládl výborně. Soupeře vyřídil chvatem a následným držením na ippon před limitem. V dalším kole prohrál jen těsně s favoritem a později bronzovým Klímou na tresty za nižší aktivitu. V opravách po nadějném úvodu, když získal vedení, však nezablokoval nástup soupeře a zápas ztratil.

Anna Pokorná prohrála přes velkou snahu úvodní zápas a do oprav nepostoupila.

ALEŠ PIKORA