Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mladší dorostenky Benešova na soupeře neměly

Kladno - V sobotu 29. listopadu zajížděly mladší dorostenky k dalšímu ligovému utkání, tentokrát na palubovku Kladna

2.12.2008

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

S týmem z Kladna v posledních třech letech benešovské hráčky neprohrály a jejich herní systém tak moc dobře znají. Hned v úvodu zápasu si domácí hráčky vytvořily celkem slušný bodový rozdíl, a to zejména díky své až překvapivě dobré střelbě a rychlým protiútokům. I když Benešačky vyhrály druhou čtvrtinu v poměru 12:7 a o poločasové přestávce svítil na tabuli stav 31:25, nepodařilo se jim tento hratelný rozdíl ve skóre udržet, a zejména opět díky svým špatným přihrávkám a velkému množství nevynucených chyb dovolily soupeřkám navýšit jejich manko až na konečných 36 bodů.

Kladno – ml. dorostenky Benešov 79:43

Body Benešova: Remešová 12, Maršíková 8, Richterová 8, Komárková 6, Strnadová 6 (1), Vosátková 2, Ptáčková 1. Trestné hody: 8/4. Čtvrtiny: 24:13, 31:2551:35.

V neděli nastoupily Benešačky proti hráčkám z Mostu. Loni těmto hráčkám o "chlup" utekl titul mistra republiky v kategorii starších žákyň, a tak se nečekalo jednoduché utkání a cílem Benešaček bylo uhrát pěkný výsledek. To se ovšem hlavně kvůli neproměněným střeleckým šancím a nepřesným přihrávkám nestalo. Po poločasové pauze se střelba začala o něco více dařit, a tak benešovské hráčky hrály se svými soupeřkami vyrovnaně, což dokazují dílčí výsledky po třetí a čtvrté čtvrtině, kdy Benešačky prohrály pouze o jeden a čtyři body. Konečný rozdíl ve skóre se však díky nevydařené první půlce vyšplhal až na 42 bodů.

Most – ml. dorostenky Benešov 75:33

Body Benešova: Míková 9, Strnadová 8 (1), Ptáčková 4, Remešová 4, Richterová 4, Kylarová 2, Maršíková 2. Trestné hody: 6/4. Čtvrtiny: 28:5, 50:13, 61:23.

Tomáš Vaněk

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy.

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.