BC BENEŠOV B – NUSLE 44:65

Domácím děvčatům se povedl vstup do zápasu a aktivní hrou si vybudovala mírné vedení 7:2. Jenže hráčky Nuslí mají vysokou kvalitu a po pomalejším rozjezdu začaly přebírat otěže zápasu.

Do konce první čtvrtky vedly 19:9 a náskok v dalších čtvrtinách navyšovaly až na konečný 21 bodový rozdíl.
Trenér Benešova Jiří Mazur k zápasu dodal. „Utkání jsme odehráli ve vlnách, kdy jsme se několikrát dokázali soupeři přiblížit na rozdíl deseti bodů. Ale víc se nám nepodařilo,“ povzdechl si.

Kouč, ale svěřenkyně za porážku neplísnil: „Holky, ať už byl na hřišti kdokoliv, bojovaly a dřely až do konce. Musíme ale uznat, že tým Sokola Nusle je výkonnostně trochu někde jinde a zaslouženě zvítězil. Svou kvalitou patří spíš o soutěž výš. Přesto musím holky za výkon pochválit. Jak říkám vždy – prohrát se může, ale s hlavou nahoře. A to se nám myslím podařilo“.

Body Benešova: L. Mazurová 14, Mich. Mazurová 8, Brázdová 7, Richtrová 5, Mašková 4, Kotová 4, Mašková 2. Trojky: 1:2. TH: 25:15/12:5. Fauly: 13:19. Čtvrtiny: 9:19, 7:12, 13:18, 15:16.

BC BENEŠOV B – SADSKÁ 50:45

V nedělním dopoledni chtěli Benešačky prolomit sérii porážek, která již čítala číslo osm. Do zápasu nastoupily velmi koncentrovaně a soupeřkám nedali šanci něco vymyslet. „Holky velmi důsledně plnily taktické pokyny a na hřišti to bylo vidět. V prvních dvou částech zápasu si se soupeřem dělaly, co chtěly,“ jásal benešovský kouč.
O poločase svítil na světelné tabuli 31:13. „S touto částí utkání jsem spokojený, i když i tam se samozřejmě vyskytly nedostatky,“ dodal Mazur.
Jenže po přestávce přišlo na hřiště jiné mužstvo Benešova, které kupilo chybu za chybou a Sadská začala ukrajovat z náskoku. „Od třetí čtvrtiny jsme jakoby přestali existovat. Soupeř zlepšil pohyb a my jsme na to reagovali pouze spoustou faulů. A ty soupeř neomylně trestal. Navíc se nám nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Na některých hráčkách se projevoval strach, začaly hrát alibisticky jen, aby něco nezkazily. Nebyl nikdo, kdo by výkon zvednul a nepomohly ani oddechové časy,“ zlobil se kouč Benešova.
V poslední čtvrtině hostující hráčky pokračovaly ve zlepšeném výkonu a benešovské ženy se propadaly stále níž. Ve 34. minutě trefila Sadská trojku a šla do vedení (40:42). „V tu chvíli to s námi vypadalo špatně. Naštěstí jsme se po oddechovém čase zvedli a posledních šest minut jsme vyhráli 10:3. Bylo to odbojované,“ oddechl si kouč po výhře 50:45.
I když benešovské hráčky zlomily nepříznivou bilanci, Jiří Mazur nejásal. „Jsem rozzlobený, že holky nedokáží udržet koncentraci celých 40 minut. A zvláště že polevíme, když vedeme větším rozdílem a z jasného zápasu dokážeme udělat drama. Věřím však, že si holky dokázaly, že i když se nedaří (druhý poločas), tak jsou schopny se zvednout a nepřízeň zlomit,“ má jasný plán a a věří v lepší zítřky: „Doufám, že zlepšený výkon (první poločas), dokážeme prodat i v dalším utkání na palubovce v Pardubicích.“

Body Benešova: L. Mazurová 18, Mich. Mazurová 10, Kotová 8, Brázdová 5, Mašková 4, Mašková 3, Balatová 2. Trojky: 1:3. TH: 10:5/19:10. Fauly: 16:14. Čtvrtiny: 18:8, 13:5, 8:18, 11:14.