Benešov B – Mladá Boleslav B 73:46

V sobotním podvečeru se hrál souboj prvního (Benešov B) s třetím (rezerva Mladé Boleslavi). Čekal se tedy velmi vyrovnaný zápas, ale již v úvodu domácí ukázali, kdo bude na hřišti pánem. Na soupeře doslova vletěli, ovládali palubovku, v útoku se jednoduše prosazovali a v obraně nepouštěli hosty k ohrožení koše. A tak po sedmi minutách svítil na tabuli výsledek 16:0.

Hosté nakonec prohráli první část 8:21, a i když se snažili ani ve druhé čtvrtce, náskok Benešova nestáhli. Sice se začali prosazovat v útoku (12 bodů), ale obrana byla žalostná a inkasovala opět 21 bodů.

Ve třetí části hosté opticky vyrovnali hru a zlepšenou hrou vyhráli úsek o 5 bodů. Domácí ale nenechali nikoho na pochybách, opět zapnuli v obraně, která se stala jejich doménou a povolili soupeři jen devět bodů za poslední čtvrtku sami zaznamenali 19 bodů. V souboji rezerv prvoligových týmů jednoznačně vládla Benešovská – 73:46.

Body Benešova B: Kratochvíl 22, Proskovec 10, Votava 10, Kubín 10, Valenta 8, Beneš 6, Novák 4, Masár 2, Bednář 2. Trestné hody Bn: 13/9. Fauly Bn: 23. Čtvrtiny: 21:8, 21:12, 12:17, 19:9.

BC Benešov B – BK Brandýs n. L. 75:66

Brandýs posílen sobotní těsnou výhrou na céčkem Benešova, tajně doufal i ve druhý zázrak, ten se ale nestal. Domácí vstoupili do zápasu identicky jako s Boleslaví a v prvních pěti minutách si vytvořili luxusní náskok 15:0.

Hosté však nesložili zbraně a především skvělou střelbou za tři body (5 úspěšných střel) otočil stav po první čtvrtině na 21:22. Domácí museli opět zabrat naplno, ale přes velkou snahu se jim nedařilo odskočit na větší bodový rozdíl, když Brandýšští pálili zpoza oblouku opět skvěle a zaznamenali další tři úspěšné pokusy. Do kabin tak šli Benešovští s vedení 42:40.

Ve třetí části si domácí zlepšenou hrou, hlavně na obranné polovině, dokázali postupně vytvářet převahu, kterou vyčíslili ve slušný desetibodový náskok.
V poslední čtvrtině se hosté ještě pokusili o zvrat, ale domácí nepřipustili překvapení a udrželi svůj náskok, který nenavýšili jen kvůli špatnému procentu střelby trestných hodů.

Body Benešova B: Kratochvíl 21, Kubín 14, Novák 10, Votava 7, Bednář 6, Beneš 6, Vondráček 6, Masár 5, Valenta 1. Čtvrtiny: 21:22, 21:18, 21:13, 12:13.

PAVEL MASAR

Benešovské béčko tak dál vede tabulku Krajského přeboru I. společně se Slaným. Oba týmy mají bilanci 9:1, ale borci od Konopiště vzájemný zápas vyhráli.