BK Beroun- BC Benešov B 37:73

K zápasu odjížděly Benešačky ve značně okleštěné sestavě (osm hráček) a to buď z důvodu nemoci nebo pracovního vytížení. Domácí děvčata hrála po celou dobu velice tvrdě a někdy až za hranicí faulů, což dělalo hostujícím hráčkám značné problémy a notnou chvíli jim trvalo, než se s tím vyrovnaly. Přesto udávaly v první čtvrtině tón hry a v klidu si hlídaly vedení (9:16). Druhé hrací období bylo vyrovnané. Benešačky se přizpůsobily pomalé hře domácích a nechaly se také rozhodit některými výroky rozhodčích. A tak poločas skončil za stavu 22:31.

Třetí čtvrtina pokračovala i nadále ve velice nervózním duchu. Hosté se víc zabývali diskuzemi s rozhodčími, než svou hrou, a tak se hrála stále vyrovnaná partie (35:46). Do posledního hracího období však nastoupilo úplně jiné družstvo Benešova. Od začátku hrálo soustředěně v obraně, vyráželo do rychlých brejků, které dobře zakončovalo (27 bodů). Domácí se dokázaly prosadit bodově až v poslední minutě, a proto Benešačky zaslouženě vyhrály o šestatřicet bodů.

„Čekal jsem těžké utkání. Zaprvé proto, že domácí měli pouze jedno vítězství a zadruhé, že vzájemné zápasy bývají vyhecované. A to se i potvrdilo. V první čtvrtce to bylo z naší strany ještě celkem dobré. Ovšem ve druhém a třetím období jsme se víc věnovali jiným činnostem, než hře. Velice špatně jsme bránili a ještě se nám navíc nedařilo ani v útoku. Mezi třetí a čtvrtou částí jsme si řekli, že se budeme věnovat pouze hře a hned se to projevilo. Vrátili jsme se k velmi dobré obraně a hlavně jsme zvýšili aktivitu v útočné fázi, což se ukázalo hned na výsledku. Jen mě mrzí velmi tvrdá hra soupeře, která v mnoha momentech neměla nic společného s touto krásnou hrou,“ zlobil se na soupeřky trenér Benešova Jiří Mazur.

Body Benešova: L. Mazurová 17, Martina Mazurová 14, Brázdová 14, Richtrová 12, Mašková 7, Balatová 5, Mašková 2, Králíková 2. Trojky: 3/0. TH: 17/8 - 34/18. Fauly: 24/15. Čtvrtiny: 9:16, 13:15, 13:15, 2:27.

Dobřichovice – BC Benešov 45:65

Vstup do posledního utkání v roce se lépe povedl hostujícím hráčkám, které si od začátku udržovaly mírné vedení a až do sedmé minuty kontrolovaly vývoj zápasu. Poté však domácí basketbalistky trochu víc přitvrdily, rozhodčí tento trend pustili, a tak Dobřichovice vedly po první čtvrtině 16:13. Ve druhé části si domácí hráčky udržovaly vedení. Jenže mezi 16. až 18. minutou Benešačky zabraly a otočily stav na svou stranu, což jim vydrželo až do přestávky (26:29).

Vyrovnané utkání pokračovalo i ve třetí čtvrtině, až do 25. minuty (32:33). Následně přišel rozhodující tříminutový úder Benešova, který desetibodovou šňůrou odskočil od soupeřek a po třetí čtvrtině si vytvořil třináctibodový náskok, který byl vybudován zejména zlepšenou obrannou hrou a proměněním rychlých protiútoků. V poslední desetiminutovce hostující děvčata pokračovala v nastoupené cestě a své vedení postupně navyšovala. A když se domácím vyfaulovala podkošová hráčka Merxbauerová, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Benešovské hráčky si tak připsaly již osmé vítězství v řadě a zakončily tak první polovinu soutěže s bilancí deset vítězství a dvě porážky.

„Utkání bylo věrnou kopií sobotního v Berouně. Mám tím na mysli tvrdou hru soupeře a její tolerování rozhodčími. První poločas nám trvalo, než jsme se s tím srovnali. Potom však holky zabraly v obraně a zápas se překlopil na naší stranu. Ovšem i tak se musíme umět přizpůsobit tvrdé hře, abychom se příště tolik nenadřeli,“ ví o nedostatcích trenér Benešova Jiří Mazur, přesto mužstvo chválí: „Chtěl bych holkám za první polovinu poděkovat za předvedenou hru, zvláště v obraně. Splnili jsme si naplánovaný cíl, být ve hře o první místo v přeboru, což je docela hezký dárek pod stromeček.“

Body Benešova: Brázdová 20, Mašková 14, L. Mazurová 9, J. Němcová 8, Votrubová 5, Balatová 4, Králíková 3, Mašková 2. TH: 18/12 - 20/12. Fauly: 18/15. Čtvrtiny: 16:13, 10:16, 12:22, 7:14.

JIŘÍ MAZUR