BK EBC Mělník – BC Benešov B 71:96

V Mělníku uvítala v sobotu hosty tělocvična „vyhřátá“ na 13 stupňů Celsia a teplotě odpovídalo rozcvičení i začátek zápasu. Míč na suchých rukou klouzal, po setkání s tvrdým protihráčem nebyla studená zem zrovna nejpříjemnější a domácí, nejspíše zvyklejší na místní podmínky, se rozhodli, že benešovským hráčům nedají nic zadarmo. Na začátku se hosté klasicky prali o každý balón a Mělničtí snadno prostupovali jejich obranou. V úvodu druhé čtvrtiny si Benešáci vybudovali šestibodový náskok, který v posledních třech minutách první půle zvýšili až na 14 bodů. Domácí hodně faulovali a hosté se při trestných hodech, zejména v první půli, nemýlili. Utkání ale ještě zdaleka nebylo rozhodnuté. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a na začátku poslední se Mělničtí dotáhli až na rozdíl devíti bodů. Vytrvalou obranou si hosté společnými silami soupeřův nástup odvrátili a vítězství ještě navýšili na konečný rozdíl 24 bodů.

Body Benešova: Březina 18, Pěkný 15, Kožant 14 (2), Novák 14 (1), Valenta 13, Beneš 8 (1), Odstrčil 7 (2), Vorel 3, Vondráček 2. Trestné hody: 15/13:24/17. Fauly: 26:21. Čtvrtiny: 20:19, 16:31, 25:22, 10:24.

Brandýs nad Labem – Benešov B 61:89

Po sobotním utkání v promrzlé mělnické hale byla cítit na benešovských hráčích jistá únava. Brandýs navíc nastoupil v silné sestavě a nebyl to protivník, kterého by mohli hosté jen tak podcenit. Začátek utkání byl až překvapivě čistě v režii Benešova, který si vybudoval desetibodový náskok. Ve druhé čtvrtině se štěstí přiklonilo k domácím hráčům, kteří proměnili sérii trojek. Zvrat se projevil také ve stylu pískání rozhodčích a v půlce druhého dějství se Brandýští dostali do vedení. Po přestávce se rozhodlo o osudu vyrovnaného utkání. Domácí Gonda, do té doby důležitý hráč, byl za útok na Romana Beneše po odpískání vyloučen. Brandýští ztratili koncentraci a nechali si doslova nasázet sérii košů, naopak pod Benešovským se neprosadili. Poslední část hry již byla klasicky ve stylu zvyšování náskoku a neodmyslitelné exhibice benešovských hráčů Kožanta a Nováka.

Body Benešova: Pěkný 22 (2), Novák 18 (2), Kožant 15 (3), Valenta 8, Beneš 7 (2), Březina 7, Odstrčil 7(1), Vondráček 3 (1), Vorel 3. Fauly: 25:22. Čtvrtiny: 13:21, 24:19, 10:23, 14:26.

Za celý podzim si naprosto všichni benešovští hráči a trenér zaslouží velkou pochvalu a nezbývá jim popřát hodně úspěchů v následujícím roce 2010, aby se mužstvo probojovalo do celostátní ligy. Našlápnuto k tomu má dobře, protože momentálně vede tabulku krajského přeboru I.

Brandýs nad Labem – BC Benešov C 72:51

V sobotu sehrálo céčko Benešova utkání na vymrzlé palubovce BK Brandýs a začátek byl pro hosty velmi studenou sprchou. V páté minutě první čtvrtiny byl stav 15:0, a tím bylo prakticky po zápase. Ztuhlým hráčům Benešova se vůbec nedařilo v obranné činnosti a proměňování šancí ke skórování bylo slabé. A tak byl stav v poločase 46:28. Při nástupu do druhého poločasu se chvíli zdálo, že se hosté vzchopí a výsledek ještě otočí. V 25. minutě se dotáhli na devítibodový rozdíl, ale domácí hrající sebevědomě, nepřipustili již žádnou změnu a zaslouženě vyhráli.

Body Benešova: Kubín 18 (1), Růžička 11 (1), Posztoš 9 (1), Masár 3, Králík 2, Vondráček 2, Petráň 2, Kokta 2, Kurfürst 2. Čtvrtiny: 14:19, 23:26, 22:16, 18:11.

BK EBC Mělník – BC Benešov C 77:72

V nedělním zápase nechtěli hráči céčka zopakovat sobotní výsledek a zápas začali daleko zodpovědněji. První čtvrtinu vyhráli 19:14 a nic nenasvědčovalo tomu, že by domácím umožnili vyhrát, protože si v průběhu zápasu udržovali vedení. Ovšem během čtvrté čtvrtiny hosté nepochopitelně polevili, přestali bojovat, neměli prakticky žádný doskok a i když ještě v 38. minutě vedli o čtyři body, nedali již do konce utkání jediný koš a utkání prohráli.

Body Benešova: Růžička 26 (3), Kubín 15, Kurfürst 11 (3), Králík 10, Kokta 6, Petráň 2, Posztóš 2. Čtvrtiny: 17:6, 18:15, 22:10, 14:12.