2. LIGA MUŽŮ

DALEČÍN – ŠACUNG BENEŠOV B 4:6

V 5. kole zajíždělo béčko Šacungu na půdu Dalečína. Ten v loňské kvalifikaci benešovský celek udolal, proto nyní měli hosté o motivaci vystaráno. Plán začali plnit hned v úvodní dvojici, kde odešli s výhrou Pacovský s Trucem. Druhá dvojice však soupeři podlehla. Ve trojicích zvítězili jak Truc, Pacovský, Voltr ml., tak Klika, Stupka, a Kieler. Na to navázali ve třetí dvojici Voltr ml. a Kieler se střídajícím Hanušem a úspěšný singl v podání Voltra ml. znamenal vedení hostů 5:1.

Zápas směřoval k brzkému konci, domácí byli ale proti, oba odvetné zápasy trojic zvládli a snížili tak na 3:5. Když po velkém boji padli i Klika se Stupkou, utkání se dostalo do infarktové koncovky. Pacovský s Trucem ale nedovolili dokonat domácím obrat. I když s notnou dávkou štěstí ve třetím setu, kdy za stavu 9:9 Truc přes pásku sítě přetlačil balon k soupeři.

„Do Dalečína jsme přijeli s cílem vybojovat minimálně bod. S výsledkem jsem spokojený, ale s výkonem některých formacích už tolik ne. Z hráčů bych vyzdvihl nejvíce Pacovského, ale dík patřím všem hráčům," zhodnotil duel trenér Šacungu Stanislav Voltr starší.

1. EXMOST Modřice B 5 4 1 0 9 29:13
2. R.U.M. NK Holubice 5 4 1 0 9 29:17
3. NK CLIMAX Vsetín B 5 3 2 0 8 28:15
4. SK Bělá 5 3 0 2 6 24:18
5. Šacung ČNES Benešov B 5 2 0 3 4 19:25
6. NK Dynín 5 1 0 4 2 18:28
7. TJ Sokol Zbečník 5 1 0 4 2 14:28
8. SK Drak Dalečín 5 0 0 5 0 13:30

DOROSTENECKÁ LIGA

ŠACUNG BENEŠOV – ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:4

S absencí některých opor, které reprezentovaly v barvách druholigových mužských celků, nastoupily oba týmy k duelu šestého kola Botas dorostenecké ligy. Favoritem byli hosté, ale byli to domácí, kteří šli do trháku na 3:1. Utkání však zavřít nedokázali. Š. Krunertova trojice ve druhém setu mečbol nevyužila a padla ve třetím setu. Další nabídku dvou mečbolů nezvládli v souboji elitních deblů proměnit Š. a M. Krunertové a když ve třetím setu o dva míče prohráli i A. Fürbacher, L. Krunert a střídající Šperlík, z těsné výhry se radovali hosté. Vzhledem k odlišnému bodování u dorostenců domácím zbyl alespoň bod.

„Bod s Budějovicemi je příjemný. Byli jsme však blízko nečekané výhře, chyběla snad jen větší rozvaha a zkušenosti. Celý tým zahrál výborně, včetně střídajících hráčů," okomentoval utkání trenér Šacungu Martin Paták.

V sobotu 21. května hraje druholigové béčko benešovského Šacungu v domácím prostředí od 9:30 proti béčku Climaxu Vsetín, od 14 hodin nastoupí na stejném místě áčko Šacungu v extralize proti Čelákovicím. Ligoví dorostenci benešovského celku zajíždí v neděli 22. května do Českého Brodu, zápas začíná ve 14 hodin.

MARTIN MARŠÁLEK