O víkendu sehráli basketbalisté Benešova B (druzí po základní části) semifinálovou sérii na dvě vítězné utkání s basketbalisty z BC Slaný (třetí po základní části). V obou zápasech jasně zvítězili a vybojovali si postup do finále.

BC Benešov B - BC Slaný 99:62
Úvodní čtvrtina naznačila, že série mezi Benešovem a Slaným bude vyrovnaná. Zápas začal v ostrém tempu s pohlednými akcemi na obou stranách. Na začátku druhé čtvrtiny trio Kubín - Malý - Růžička zařídilo domácí šnůru 11:0, která znamenala vedení 34:23. V závěru druhé části sám Khek vstřelil sedm bodů v řadě a stanovil tak poločasové skóre 46:28. Ve třetí čtvrtině Benešovští neponechali nic náhodě, soupeře nepustili do zvratu a soustavnou koncentrací náskok ještě navýšili až na rozdíl 32 bodů. V druhém poločase to mezi hráči jiskřilo z čehož si Votava odnesl roztržené obočí. Čtvrtá čtvrtina se již jen dohrávala s druhými pětkami, přesto s chutí hrající domácí rozdíl ve skóre ještě navýšili. První semifinále tak skončilo jednoznačnou výhrou Benešova.

Body Benešova: Růžička 21 (3), Roháček 14 (4), Novák 14 (3), Kubín 14, Březina 11, Khek 7 (1), Malý 6, Danda 6, Votava 4, Beneš 2. Čtvrtiny: 23:21, 23:7, 31:17, 22:17.

BC Slaný - BC Benešov B 61:76
K nedělnímu utkání zajíždělo béčko do Slaného bez zraněného Kheka s odhodláním sérii ukončit, ale s vědomím, že to rozhodně nebude jednoduché. Utkání bylo po celou dobu naprosto vyrovnané až na rozhodující šnůru Benešova ve druhé čtvrtině (8:0) nevstřelil ani jeden tým za sebou více jak čtyři body. Díky této šnůře si hosté vybudovali desetibodový náskok, na který domácí již proti velmi bojovně hrajícím Benešákům do konce zápasu nenašli recept.
Body Benešova: Kubín 20, Novák 17, Růžička 16 (1), Malý 13, Votava 6, Březina 4. Čtvrtiny: 17:22, 17:19, 16:18, 11:17.

V obou utkáních se mimořádně dařilo Kubínovi, který nejlepšímu hráči Slaného Týřovi povolil pouze 8 a 9 bodů, sám vstřelil 14 a 20 bodů a v celé sérii jednoznačně dominoval. Za postup zaslouží pochvalu celé družstvo, které podalo mimořádně koncentrovaný a takticko-bojovný výkon.
Ve finále béčko narazí na soupeře z dvojice Kutná Hora – Mladá Boleslav, kde je stav série po dvou zápasech 1:1. V případě postupu Mladé Boleslavi sehraje Benešov B domácí finálové zápasy 2. a 3. května. Pokud postoupí Kutná Hora, pak se hraje v Benešově 25. a 26. dubna 2009.