Béčko Benešova si již s předstihem zajistilo účast v play off z druhé pozice

Slaný, Kralupy nad Vltavou - Béčko Benešova zajíždělo k těžkým basketbalovým zápasům krajského přeboru na palubovky třetího týmu tabulky BC Slaný a čtvrtému mužstvu BK Kralupy nad Vltavou

23.2.2009

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Oba zápasy se rozhodovaly v koncovkách, které Benešáci zvládli a již dva zápasy před koncem základní části si zajistili, že do play off vstoupí z druhého místa.

BC Slaný - BC Benešov B 72:76
Domácí chtěli hosty před zápasem rozhodit, když jim půjčili dva míče různé kvality a hustoty. Benešovské hráče to však nerozhodilo a výborně začali, také díky třem trojkám Roháčka v rychlém sledu. Po krizové druhé čtvrtině, kdy domácí srovnali krok, hosté vstoupili výborně do druhého poločasu brejkem 2:12. Tento rozdíl se nakonec ukázal jako klíčový. Domácí po zbytek utkání jen dotahovali a dokázali se maximálně k Benešovským přiblížit minutu před koncem na bod (72:73), ale agilně hrající Kokta odpověděl košem za dva body. Domácí riskantní střelou z dálky se pokusili o srovnání, což se jim nepodařilo a Novák z trestných hodů již jen kosmeticky upravil skóre.

Body Benešova: Kubín 23, Novák 14, Roháček 11 (3), Votava 10, Beneš 6 (2), Kokta 4, Růžička 4, Klavrza 2, Danda 2. Čtvrtiny: 17:30, 27:14, 13:22, 15:10.

BK Kralupy - BC Benešov B 63:75 pp
V nedělním utkání byla v prvním poločase k vidění spíše urputnost v dobývání koše na obou stranách než basketbalová krása, čemuž také odpovídalo nestandardní skóre v poločase (24:22). Ve vyrovnaném druhém poločase, kdy rozdíl nepřesáhl pět bodů, za kratší konec stále tahali hosté. Poprvé se Benešáci dostali do vedení až trojkou kapitána Beneše v 6. minutě čtvrté čtvrtiny. Dvacet sekund před sirénou byl stav 54:56 a domácí po timeautu rozehrávali na polovině hřiště. Taktika hostů byla stanovena faulovat před střelbou za deset sekund, tak aby domácí šli házet trestné hody maximálně do prodloužení a Benešov by měl závěrečných 10 vteřin pro poslední útok. Jenže ihned po rozehrání chybou v obraně dostali Benešáci koš z dvojtaktu. Závěrečná střela Růžičky s klaksonem z těžké pozice pak skončila na obroučce, a tak se hosté dostali již do čtvrtého prodloužení v sezóně. Výborná koncentrace, nasazení, bojovnost a také, že se konečně po 80 víkendových minutách probudil střelec Růžička (7 bodů v prodloužení), k němu se přidal výborně hrající Novák (6 bodů v prodloužení), to vše vedlo k tomu, že benešovské béčko za 5 minut vstřelilo prakticky stejný počet bodů jako za celý první poločas a prodloužení se tak nakonec stalo jeho jasnou záležitostí.

Body Benešova: Novák 18, Kubín 18, Růžička 10 (2), Březina 10, Klavrza 9 (2), Roháček 3 (1), Beneš 3 (1), Votava 3, Danda 1. Čtvrtiny: 19:11, 9:11, 13:19, 19:15 - 7:19.

Náledí si nevybírá. Dopoledne řidiči opět bourali

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Lehce zledovatělé vozovky na Benešovsku bránily řidičům v plynulé jízdě ve čtvrtek 14. prosince. V dopoledních hodinách většina z nich jela s opatrností a sníženou rychlostí. Ti, kteří nedávali větší pozor nebo nezvládli namrzlé silnice, nakonec skončili v příkopě. Stejně jako řidič kolem osmé hodiny ranní, který se svým vozidlem zakončil jízdu v pangejtu za Postupicemi směrem na Benešov.

Podzimní část sezóny zhodnotila i vlašimská mládež

Vlašim - V sídle klubu FC SELLIER & BELLOT Vlašim v Kollárově ulici se uskutečnilo hodnocení podzimní části fotbalové sezóny z pohledu mládežnických kategorií. Součástí akce bylo i předání cen pro nejlepší hráče jednotlivých mužstev a samozřejmě i zhodnocení práce s talenty vlašimské kopané.