Jak jste skloubil u obou týmů letní přípravu?

Letos to bylo bezproblémové, protože tréninky obou týmů na sebe navazovaly.

Jak vás proháněl trenér Jan Khek u mužů?

Byla to klasická letní příprava. V červenci jsme individuálně pracovali na fyzické kondici. Od srpna jsme přešli ke společným tréninkům v hale, kde se pracovalo, jak na specifické basketbalové fyzičce, tak na individuálních basketbalových dovednostech. Postupně jsme pak přešli k řešení basketbalových situací a hře.

Co jste naordinoval ženám, aby byly dobře připraveny na sezonu?

Holky nehrajou první sezónu, takže vědí, která forma přípravy jim vyhovuje. Takže pokyn zněl jasně: „Přijďte v srpnu do haly s dobrou fyzičkou!" (směje se)

Opět jsou týmy složeny hlavně z benešovských hráčů nebo se nějak změnily?

Oba týmy se změnily, ale stále budou tvořeny hlavně benešovskými hráči a hráčkami. U mužů se k týmu připojil Jan Sedláček, který už zde před dvěma lety působil. Dále přibyli loňští dorostenci Martin Červený a Petr Fučík, pozici na soupisce Áčka si vybojovali i Dan Brynda a Tomáš Fulín. Tým naopak bude postrádat dlouholetého kapitána Romana Beneše, který bude v letošní sezóně působit v Béčku, kde by měl svými zkušenostmi pomoci nejen ke zlepšení výsledků, ale i k basketbalovému rozvoji mladých hráčů.
U žen je proměna týmu ještě výraznější. Do sezóny nastoupíme prakticky bez tří hráček loňské základní sestavy. Příležitost, tak opět dostanou mladé benešovské odchovankyně. Pořád ale ještě ohledně sestavy dolaďujeme detaily. Podrobný komentář tak bude po prvních zápasech.

Jaký máte cíl do sezony s muži a jaký s ženami?

Jednoduše, bavit se basketbalem a vyhrávat co nejvíc zápasů. (směje se)

Jako učitel jste měl o prázdninách volno. Kde jste dobíjel baterky?

S manželkou jsme vyrazili do Černé Hory, kde jsem získal spoustu pozitivní energie. Zbytek prázdnin jsem trávil krátkými výlety po Čechách. Baterky jsem díky počasí a lidem kolem mě dobil doplna.

Sledoval jste ME v basketbale a jak jste hodnotil sedmé místo České republiky?

ME jsem samozřejmě sledoval. Moc se mi líbila hra českého týmu. Byla plná pohybu, jak na útočné, tak obranné polovině. Skvělé bylo také nasazení celého týmu. Sedmé místo je rozhodně super. Kluci odehráli skvělý turnaj a ukázali, že se v Evropě mohou porvat o výhru skoro s každým.

Myslíte si, že úspěch vybudí malé děti k většímu zájmu o basketbal?

Bylo by to skvělé. Kromě úspěchu totiž reprezentační tým ukázal krásu basketbalu.

V týmu České republiky byl i Vojta Hruban, jenž také hrával za Benešov. Byl jste s ním ve spojení nebo s některým jiným hráčem?

Dění v týmu jsem sledoval pouze přes facebookové stránky jednotlivých hráčů, protože s Vojtou ani s nikým jiným v kontaktu nejsem. Každopádně Vojta byl sympatickým a pracovitým spoluhráčem a basketbalu se věnoval vždy na 100 procent. Z toho, že se mu daří, mám velkou radost.

V současné době je Mistrovství světa v ragby v Anglii. Díváte se na zápasy, a jak se vám líbí?

Bohužel přes týden zápasy nestíhám, ale o víkendu snad něco stihnu. Ragby je pěkné v tom, že je tvrdé, ale férové.