Proton Zlín - BC Benešov B 52:36

Na palubovce Protonu Zlín se utkání pro Benešov od začátku nevyvíjelo dobře. „Byli jsme u všeho později a velké problémy nám dělala domácí pivotka Mráčková, se kterou jsme si neuměli v osobní obraně poradit,“ vyzdvihl trenér Benešova Jiří Mazur hráčku Zlína.

Kouč se ale na své hráčky zlobil. „Chtěli jsme hrát rychlý a nátlakový basketbal, což se nám, narozdíl od domácích hráček, nedařilo. Navíc jsme opět v první čtvrtině propadli na doskoku, a to jak na útočné polovině tak hlavně v obranné fázi. Od druhé části hry jsme se domácím přece jen vyrovnali, ale tragicky se nám nedařila střelba. O čemž vypovídá počet bodů za zápas.“

Hráči ale Jiří Mazur po špatném výkonu nezatracoval. „Nemůžu říci, že by se holkám nechtělo nebo, že by nebojovaly, ale na každý bod jsme se strašně nadřeli a naopak jsme od domácích dostávali laciné a někdy i šťastné koše. A když už jsme se dostávali zpět do zápasu, tak domácím spadla trojka, která nás opět srazila dolů,“ smutnil.

Zápas rozhodovaly ženy. „K výkonu obou dam se nebudu vyjadřovat, protože absolutně utkání nezvládly,“ kritizoval kouč sudí.

Body Benešova: Richtrová 9, Mich. Mazurová 8, Le. Brázdová 6, Mašková 5, L. Mazurová 4, La. Brázdová 4. Trojky: 2/1. TH: 19/8:12/7. Fauly: 18/17. Čtvrtiny: 19:7, 9:9, 11:10, 13:10.

BK Příbor - BC Benešov B 71:53

Ani v nedělním utkání na palubovce BK Příbor se benešovské rezervě nedařilo, i když zápas začal pro hosty dobře. „Ujali jsme se vedení 3:0 a vypadalo to, že si přece jen zlepšíme náladu po sobotě. První část hry se odvíjela v takových vlnách a na konci jsme přece jen byli šťastnější a udržovali si mírné vedení. To se nám dobrou hrou v obraně dařilo držet až do poločasu“ řekl k první polovině utkání trenér hostů Jiří Mazur.

Ovšem vstup do druhého poločasu se benešovským ženám hrubě nepovedl. „Nevycházelo nám vůbec nic, nedokázali jsme plnit taktické pokyny a domácí toho náležitě využili. V prvních pěti minutách zatížili naše konto 14 body oproti naší nule. Tentokrát jsme vybuchli nejen střelecky, ale i v obranné fázi,“ ukázal trenér Benešova, kde nastal zlom v zápase.

Poslední čtvrtina již byla opět vyrovnaná. „Nebýt našeho výpadku ve třetí části hry, tak jsme s domácími drželi krok až do konce,“ povzdechl si Mazur a poznamenal: „Nesmíme věšet hlavy a musíme se poctivě připravit na další zápasy. Ty nás čekají až za měsíc v Praze a v Brandýse, kde se pokusíme přetrhnout šňůru šesti porážek. Stále věřím, že je v našich silách uhrát první polovinu tabulky.“

Body Benešova: L. Mazurová 29, La. Brázdová 6, Mich. Mazurová 6, Le. Brázdová 3, Mašková 3, Maršíčková 2, Richtrová 2, Votrubová 2. Fauly: 21/22. Trojky: 6/1. TH: 22/16:22/16. Čtvrtiny: 14:17, 13:12, 25:8, 19:16.