JINDŘICHŮV HRADEC B – BENEŠOV 59:44

Benešovští basketbalisté přijeli na jih Čech bez několika opor (Proskovec, Masár, Votava) a na jejich výkonu to bylo znát. Mladý domácí tým byl v první čtvrtině lepší v nasazení a dařilo se mu střelecky. Naopak hostující basketbalisté se proti kompaktní obraně nemohli prosadit. Zbytečně se uchylovali k individuálním akcím, které často končily těžkou neúspěšnou střelou.

V průběhu druhého poločasu si domácí vybudovali takřka dvacetibodový náskok. S tím se však hosté nesmířili a Brynda se Sedláčkem rychlou desetibodovou šňůrou vrátili benešovský tým do zápasu. Větší drama však Jindřichohradečtí nepřipustili a v závěru si pohodou výhru přesnou střelbou pohlídali.

„Zápas nám nevyšel hlavně na útočné polovině. Domácí dobře bránili a nutili nás do těžkých střel. Dostali jsme se do takové krize, že jsme pak minuli i jednoduché střely. Věřím, že v sezóně domácím porážku vrátíme," dodal k utkání rozehrávač Benešova Jakub Malý.

Body Benešova: Kratochvíl 12, Malý 11, Brynda 9, Sedláček 7, Kožant 3, F. Vondráček 2.

BAK PLZEŇ – BC BENEŠOV 71:52

Do utkání na plzeňském kluzišti, jinak se palubovka v plzeňské hale ani nazvat nedá, nastoupil nově složený benešovský tým s pouze osmi hráčkami.
V první čtvrtině se hostujícím děvčatům dařilo zastavovat rychlé protiútoky domácích a skóre bylo vyrovnané.

Ve druhé čtvrtině si dovolily benešovské hráčky drobný výpadek, kdy povolily Plzeňačkám sérii rychlých košů, a tak se poločasový stav 33:23 líbil více domácím.

Ve třetí čtvrtině postihla hostující hráčky střelecká krize. Pouhé dva koše ze hry vedly k navýšení náskoku Plzně na dvacet bodů. V poslední čtvrtině se benešovská děvčata pokusila zápas otočit, ale blíž než na deset bodů se nepřiblížila.

„Plzeň má vysoký, silový tým, který jsme tentokrát nedokázali přehrát. Měli jsme problém s pohybem a spoluprací v útoku, což se dá ale u nově uspořádaného družstva očekávat," poznamenal k zápasu trenér benešovských žen Jakub Malý a doufá: „Zapracujeme na taktických variantách a doufám, že ve víkendové ligové odvetě domácím porážku vrátíme."

Body Benešova: Strnadová 16, Remešová 11, Němcová 9, Koníčková 7, Chotašová 6, Landová 2, Hájková 1.