BC BENEŠOV- BANÍK MOST      82:73

V souboji nováčků soutěže  úvod nenaznačoval, že by se měl hrát opatrný a ustrašený basketbal, ve kterém nebudou chtít týmy hlavně chybovat. Od začátku sledovali diváci  ofenzivní přetahovanou, ve které se týmy střídaly vedení. Přetahovaná neměla vyloženého vítěze a tak první část skončila 22:21.
Druhá čtvrtina navázala na konec první. Útok převažoval nad obranou a oba týmy se stále přetahovaly ve vedení. Když už se zdálo, že by se jeden z týmů mohl přeci jen utrhnout, dokázal soupeř včas zareagovat. V této fázi hry byli přeci jen úspěšnější hosté, kteří dokázali otočit výsledek a v poločase vedli o bod.
Třetí čtvrtina přinesla další vyrovnanou pasáž, týmy se snažily udržet ofenzivní styly, ale také omezit chyby v obraně. Opticky začínali mít navrch domácí a i když nebyli schopni mírnou převahu vyjádřit výrazným vedením dokázali po třiceti minutách vést 59:57.
Závěrečné dějství odstartovala domácí mini série, když první čtyři minuty ovládli 7:0 a položili základ první výhře v soutěži. Hosté se sice snažili zachytit nástup, ale benešovští hráči si dokázali pohlídat výsledek, který v závěru pečetili trestnými hody. Most i přes velkou snahu v závěrečných minutách nedokázal zvrátit výsledek, a tak si domácí připsali první výhru v soutěži 82:73.

Body Benešova: Kratochvíl 24, Proskovec 17, Votava 9, Valenta 9, Masár 7, Malý 6, Novák 5, Beneš 2, Šach 2, Vondráček 1. Trestné hody: 34:25. Fauly: 18:29. Čtvrtiny: 22:21, 18:20, 19:16, 23:16.

BC BENEŠOV – BK TEPLICE       65:68

V nedělním dopoledni zavítal do Benešova tým Teplic, který patří už po několik sezón k předním týmům II. ligy. Mužstvo je postaveno především kolem zkušeného Tomáše Exnera, který dlouhá léta nastupoval v nejvyšších soutěžích a teď trénuje Chomutov v Mattoni NBL.
Utkání neslo stejný obraz jako sobotní duel. Oba týmy se střídaly velmi často ve vedení, ale tentokrát se nehrálo tak ofenzivně. Hosté těžili především z výborné střelby z dlouhé vzdálenosti. Domácí naopak ohrožovali Teplice především v nájezdech. Ke smůle Benešova měli hosté vysoké procento střelby, a tak se v polovině druhé části poprvé dostal rozdíl ve skóre do dvouciferných hodnot. Teplice byly na koni – 22:33.
Domácí hráči však našli dost sil, vrátili se opět do hry velmi povedenou bodovou sérií a v poločase svítil na tabuli stav 35:39.
Úvod třetího dějství obstaral nápor Benešova, jenž měl mírnou převahu jak na palubovce, tak ve skóre, z čehož resultovalo mírné vedení. Zkušenější hosté ale nástup zachytili a po třetí čtvrtině byl stav  54:54.
Úvod čtvrté části patřil opět domácím, kteří soupeři mírně odskočili a tři minuty před koncem vedli 65:61. Závěr však patřil Teplickým, kteří ovládli zbytek zápasu a vydolovali tak cennou výhru –  65:68.

Body Benešova: Kratochvíl 24, Novák 15, Malý 14, Šach 5, Valenta 4, Votava 2, Vondráček 1. Trestné hody: 13:7. Fauly: 13:22. Čtvrtiny: 18:19, 17:20, 19:15, 11:14.

Za celý víkend zaslouží pochvalu celý tým Benešova, ale nutno vyzdvihnout výkon Davida Kratochvíla, který bodově táhl domácí v obou zápasech a celý víkend byl neúnavným motorem domácí ofenzívy.

TOMÁŠ MASÁR