STRAKONICE B – BC BENEŠOV 69:57

Do utkání vstoupily lépe hostující hráčky a v páté minutě vedly 10:5. Domácí ženy se však po oddechovém čase probraly a šňůrou 13:0 se dostaly do vedení. To výrazně navýšily mezi 15. a 18. minutou, kdy další sérii bodů (tentokrát 14:0) odskočily do šestnáctibodového vedení.

V druhém poločase navýšily hráčky z jižních Čech náskok až dvaceti bodů a o utkání se zdálo být rozhodnuto. Benešačky se ale vzepjaly, vyrovnaly se domácím v agresivitě a přiblížily se na rozdíl sedmi bodů. Strakonické basketbalistky ale nezpanikařily a bližší přiblížení už hostujícím hráčkám nedovolily.

„Do zápasu jsme šli s vědomím, že nás čeká agresivní obrana soupeřek a velmi rychlý přechod do protiútoku. Ani s jedním jsme se nebyli schopni v prvním poločase popasovat. Jsem rád, že jsme se ve druhé půli zlepšily a zápas nevypustili. Strakonice vyhrály zaslouženě, ale rozhodně máme na to jim porážku doma oplatit," zhodnotil zápas trenér Benešova Jakub Malý.

Body Benešova: Kratochvílová 14, Vondráčková 14, Hájková 7, Hřebíková 6, Strnadová 6, Koubová 5, Mašková 3, Remešová 2.