BAK PLZEŇ – BC BENEŠOV 73:68

K utkání odcestovalo pouze sedm benešovských hráček, zbytek týmu si musel plnit studijní nebo pracovní povinnosti, a tak i přes postavení v tabulce byly domácí hráčky v lepší pozici.

V prvním poločase byla hostující děvčata basketbalovější, domácí hráčky se však mohly opřít o skvěle hrající Štrůdlovou, která dala v prvním poločase 24 z 29 bodů svého týmu.

V páté minutě třetí části hry vedly benešovské ženy o bod 40:41. Bylo to ale jejich poslední vedení v zápase. Zbytek třetí čtvrtiny ovládly domácí 16:4 a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.

Hostující basketbalistky zápas ale nezabalily a vytaženou obranou začaly domácím pořádně zatápět. Dvě minuty před koncem zápasu se dotáhly na tři body a plzeňské basketbalistky se musely bát o vítězství. V následujícím úseku ale zradila hosty střelba. Šest neproměněných trestných hodů jim zabránilo v obratu a tak se z výhry radovaly domácí ženy.

Body Benešova: Koubová 17, Vondráčková 14, Kratochvílová 13, Mašková 11, Bryndová 5, Strnadová 3, Hrušková 2.

STRAKONICE B – BC BENEŠOV 71:56

Druhý den čelily benešovské hráčky vedoucímu týmu soutěže, Strakonicím. V první čtvrtině dokázaly hostující ženy držet s domácími krok. Od druhé čtvrtiny začala přebírat otěže zápasu domácí děvčata a už do poločasu si vytvořila šestibodový náskok.

Zápas se zlomil na přelomu třetí a čtvrté části hry. Tento úsek vyhrály strakonické hráčky 20:4, když využívaly hlavně fyzické převahy.

V poslední čtvrtině se zápas už jen dohrával, a tak si domácí ženy připsaly zaslouženou výhru o patnáct bodů.

Body Benešova: Vondráčková 21, Koubová 11, Remešová 9, Kratochvílová a Bryndová 4, Strnadová 3, Mašková 2, Hájková 2.

„V obou zápasech se bohužel projevila naše užší rotace, když jsme prohráli úseky, ve kterých nás soupeřky jasně přeběhaly," našel příčinu porážek v posledních zápasech roku trenér benešovských žen Jakub Malý a dodal: „Konec roku jsme nezakončili dobře. Přes svátky znovu zapracujeme na fyzičce a doufám, že ze zbývajících šesti zápasů základní části minimálně čtyři vyhrajeme a ještě se popereme o čelo tabulky."