Pražanky povzbuzeny dvěma výhrami v Eurolize v řadě si i v klasicky zúžené ligové sestavě nedělaly problémy a do zápasu vlétly drtivým náporem. Za první čtvrtinu nastřílely 35 bodů, v té druhé zvládly ještě o dva body více a jejich náskok se blížil padesáti bodům. Domácím navíc chyběly Pohunková s Harapesovou. „Obě jsou zkušené hráčky, které by týmu pomohly nějak to ukočírovaly. Bohužel v téhle době se dějí zlé věci a musíme se s nimi poprat,“ smutnila trenérka Slovanky Marcela Kramer.

Soupeřky tak mohly dát dostatek prostoru hráčkám z lavičky a netavit příliš na hřišti americké posily Brionnu Jonesovou a Alyssu Thomasou, které jsou jinak v ženské basketbalové lize magnetem na rekordní zápisy. I se střídáním zvládla Jonesová za 26 minut na hřišti nastřílet 29 bodů a doskočila osm míčů.

Natálie Koucká v dresu Slovanky
Bez opor oslabená Slovanka statečně vzdorovala Brnu

Ze šesti dvouciferných střelkyň USK se Veronika Voráčková ještě dostala na 20 bodů a Španělka María Condeová 16. Jedinou dvoucifernou střelkyní poražených byla čtrnáctibodová Kateřina Zeithammerová, mimochodem odchovankyně USK.

„V první řadě jsme rády, že jsme tohle utkání přežily. Všichni víme, jak je těžké hrát proti týmům jako je USK. Bohužel jsme nedodržovaly věci, které jsme si řekly, jako například nedělat přihrávky vrchem. Soupeřky nás potrestaly tím, že jsme měly 41 ztracených míčů a takhle se hraje velice špatně,“ uvedla trenérka Slovanky.

Slovanka – USK Praha 47:125 (8:35, 25:72, 36:102)

Nejvíce bodů: Zeithammerová (14), Hálová (8), Ondroušková (7) – Jonesová (29), Voráčková (20), Condeová (16).