BAK PLZEŇ – BC BENEŠOV 56:67

Oproti pohárovému zápasu nastoupila za Benešov kapitánka Hřebíková a její přítomnost strhla tým ke skvělému výkonu. Od úvodního rozskoku plnily hostující hráčky taktické pokyny a díky maximálnímu nasazení šly od začátku do vedení. Domácím hráčkám se v útoku nedařilo proměňovat. A protože k zastavení benešovských hráček nepomohla ani zónová obrana ani agresivní presink, došel si hostující tým pro jasnou výhru.

„Do letošní sezóny jdeme s omlazeným týmem. Budeme se muset obejít bez dirigentských schopností Ivety Bryndové, bodů Petry Koubové a podkošové jistoty Anety Malé. Méně zápasů než v minulé sezóně odehraje Jana Strnadová, kterou trenérské povinnosti zavlály do Trutnova i Martina Mazurová, která by měla dostat větší minutáž v první lize. Do týmu se ale vrátily Lucka Vosátková, Terka Koníčková, Jana Hedviková a Martina Míková. Novými tvářemi pak budou Jaruška Landová a po návratu po zranění Radka Šedivá," popsal velké změny v benešovském kádru trenér Jakub Malý a dodal k prvnímu zápasu: „Ukázalo se, že bodově budou družstvo táhnout Terka Hřebíková, Jana Strnadová a Jana Němcová, které odehrály vynikající utkání. Jsem rád, že i další hráčky ukázaly, že mohou družstvu výrazně pomoci."

Body Benešova: Strnadová 18, Hřebíková 16, Němcová 8, Vosátková 7, Hájková 6, Hedviková 5, Míková 4, Chotašová 2, Remešová 1.

SPARTA PRAHA – BENEŠOV 68:48

Zápas na Spartě začínal už v osm hodin, což se na kvalitě podepsalo. V prvních minutách si benešovské hráčky vypracovaly řadu dobrých střeleckých pozic, proměnily však jen dvě, a tak domácí snadno vedly 15:4.
Hostující děvčata působila ospale, hrála bez náboje a po celý zápas nedokázala dostat domácí basketbalistky pod soustavnější tlak. Výsledkem pak byla vysoká porážka 48:68.

„Jako den a noc, takové byly naše výkony. V Plzni jsme hráli kolektivně jak v útoku, tak v obraně. Na Spartě jsme v útoku byli rozpačití, koukali jsme, co druhý vymyslí. To se dá připsat na vrub nesehranosti nově složeného týmu. Co mě ale rozčílilo, bylo malé nasazení na obrané polovině a nulová výpomoc ze slabé strany. Sparťanky nás přehrávaly ve hře jedna na jednu, a protože jsme v obraně vůbec nespolupracovaly, dávaly nám strašně jednoduché koše," zlobil se po zápase na své ospalé ovečky Jakub Malý. 

Body Benešova: Němcová 10, Remešová 9, Hřebíková 8, Chotašová 5, Hájková 4, Koníčková 4, Vosátková 4, Hedviková 2, Míková 2.