BAK PLZEŇ – BC BENEŠOV 62:64

Obraz utkání se od prvního zápasu lišil. Benešovské hráčky byly od počátku basketbalovější, ale nebyly schopné svou převahu bodově zhodnotit. Jen za první poločas neproměnily více než deset jasných pozic z bezprostřední blízkosti koše. Domácí tak díky lepší střelbě trojek vedly v poločase 31:27.
Ve třetí čtvrtině se hostující hráčky vyhnuly tradičnímu kolapsu, naopak ji vyhrály o šest bodů a dostaly se po dlouhé době do vedení.

V úvodu poslední čtvrtiny se benešovským hráčkám nepodařilo bodově odskočit, a tak zápas vygradoval v poslední minutě. Padesát sekund před koncem neproměnila Vondráčková za stavu 60:60 ani jeden trestný hod. Z protiútoku se prosadila domácí Štrůdlová a s benešovskými děvčaty to 29 sekund před koncem nevypadalo dobře. Po oddechovém čase a precizně zahrané akci ale vyrovnala, po přihrávce Koubové, skvěle hrající Kratochvílová.

V následném útoku donutily hostující hráčky domácí k těžké střele, která nebyla úspěšná. Po doskoku byla faulována Kratochvílová, která oba trestné hody chladnokrevně proměnila.

Domácím hráčkám zbývalo devět vteřin. Plzeňská rozehrávačka Kůsová se rozhodla pro nájezd, který však hostující obrana společnými silami ubránila, a tak se benešovská děvčata udržela dvoubodový náskok, zvítězila v sérii 2:0 a postupuje do dalšího kola.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Hráli jsme moc pěkný basket, nikdo míč příliš nepředržoval, dobře jsme si přihrávali, ale nebyli jsme schopni jednoduché střely proměňovat. Zápas tak zbytečně dospěl do dramatické koncovky, kterou ale holky zvládly znamenitě," radoval se po utkání trenér benešovských žen Jakub Malý a chválil: „Celý tým zaslouží pochvalu, ale vyzvednout je třeba výkon Anety Kratochvílové, která kralovala na obou stranách hřiště. V dalším kole se utkáme s týmem Strakonic, který za celou sezonu jen jednou prohrál. Přesto jsme odhodláni je pořádně potrápit."

Body Benešova: Kratochvílová 22, Koubová 13, Strnadová 8, Hřebíková 7, Remešová 6, Mašková 4, Vondráčková 4.