BC BENEŠOV – BAK PLZEŇ 57:52

Domácí ženy nastupovaly do zápasu v oslabené sestavě bez většiny hráček hrajících na perimetru. Přesto však byly před utkáním favoritem.
První čtvrtina příliš bodů nenabídla. Domácí trápila střelba, hosty zase nepřesnosti v rozehrávce. Stav po úvodní části byl, pro oko diváka žalostných, 8:8.
Do druhé čtvrtiny vstoupily lépe benešovské hráčky, na což hostující trenér reagoval přechodem mužstva do zónové obrany. Do té se domácí basketbalistky nebyly schopné prosadit. Ne snad, že by nevěděly co hrát, ale nebyly schopné trefit ani jednoduché střely, a tak otěže utkání přebraly Plzeňačky. V poločase vedly o pět, po třetí čtvrtině už o jedenáct bodů a s domácími akciemi na úspěch to vypadalo bledě.

V poslední čtvrtině ale domácí basketbalistky zapnuly na vyšší rychlostní stupeň. Přitvrzením v obraně, rychlým přechodem do protiútoku a i zlepšenou střelbou se vrátily do zápasu. Soupeřky jen konsternovaně přihlížely, jak se jejich náskok pomalu vytrácí. Tři minuty před koncem se Benešačky dostaly do vedení, které již nepustily.

Díky pevným nervům při střelbě trestných hodů se v závěru drama nekonalo a tak si benešovské basketbalistky připsaly vydřenou výhru.

„Do zápasu jsme vstupovali s pouze sedmi hráčkami, kdy nás na poslední chvíli posílily Terka Koníčková a Martina Mazurová. Dlouho jsme se nemohly prosadit. Plzeňské basketbalistky bránily tvrdě pod košem a nám z dálky nespadlo vůbec nic. Před poslední čtvrtkou jsme prohrávali o jedenáct bodů, ale holky zápas nezabalily a poslední čtvrtku zabraly a vyhrály jí 20:4," radoval se po zvratu trenér benešovských děvčat Jakub Malý a dodal: „V odvetě nás nečeká rozhodně nic lehkého, ale zkusíme sérii ukončit již na půdě soupeře.

Body Benešova: Strnadová 16, Mazurová 15, Koubová 9, Vondráčková 8, Kratochvílová 7, Koníčková 2. Čtvrtiny: 8:8, 15:20, 14:20, 20:4.

Druhý zápas se hraje v sobotu 7. března na palubovce BaK Plzeň.