„Chybělo nám hodně hráčů a bohužel to nebylo v sezóně poprvé. Je na každém, aby si sáhl do svědomí, jestli nemohl v průběhu sezóny udělat pro záchranu něco navíc," zlobil se kapitán týmu Jakub Malý a stále ještě záchranu nevzdává: „Pořád máme naději, ale musíme dvakrát vyhrát a fandit Mostu a Teplicím při jejich zápasech v Písku."

KLADNO – BENEŠOV 74:65 PP.

K utkání dorazili benešovští hráči oslabeni o Reinbergera, Masára, Bednáře a Koktu. Citelné oslabení pod košem se snažil vynahradit svým návratem Kubín, který nastoupil poprvé od konce září.

Hosté vstoupili do utkání lépe a v sedmé minutě vedli o tři body (9:12). Poté však následovala první smršť Kladna, které zbytek čtvrtiny vyhrálo 10:2. A protože v úvodu druhé části dokázalo stejnou šňůru zopakovat, získalo tak dvouciferný náskok, který byl v poločase 34:24.

Třetí čtvrtina přinesla ze strany benešovských hráčů nejlepší výkon na útočné polovině, kde se dokázali dostat do vedení – 47:48. Jenže na konci čtvrtiny dostala podkošová sestava Benešova další ránu v podobě zranění Valenty, jenž do zbytku zápasu již nezasáhl.

Poslední dějství přineslo drama hodné filmů Alfreda Hitchcocka. Osmkrát se měnilo vedení, a když už to vypadalo, že si domácí vítězství pohlídají, selhali z čáry trestného hodu a dali za stavu 65:63 benešovským basketbalistům šanci na poslední útok. Po neúspěšném nájezdu se k odraženému míči dostal Proskovec a se závěrečným klaksonem byl faulován. I přes hlasité rozptylování ze strany domácích fanoušků udržel pevné nervy a obě šestky proměnil.

Prodloužení se ale proměnilo v exhibici Kladna, které vystupňovalo tlak v obraně a nedovolilo hostům vstřelit ani bod, oproti svým devíti.
„V prodloužení jsme hráli hodně naivně. Z deseti útoků jsme čtyřikrát ani nevystřelili a poslali Kladno do rychlých protiútoků, které proměňovalo," povzdechl si Jakub Malý a našel příčiny porážky: „Totálně jsme vybouchli na doskoku a dlouhé úseky v obraně nás stály hodně sil."

A tak si domácí v boji o záchranu připsali cenné vítězství, naopak hosté byli smutní. „ Prohra v Kladně hodně mrzí, protože případné vítězství by nám dalo naději na udržení druhé ligy," smutnil benešovský rozehrávač.

Body Benešova: Malý 21, Kožant 17, Kubín 11, Proskovec 8, Valenta 4, Votava 2, J. Vondráček 2.

KARLOVY VARY – BENEŠOV 85:59

V Karlových Varech byli benešovští hráči ještě více oslabeni – Valenta sice k utkání odcestoval, ale k chybějícím hráčům se přidali Kožant a Kubín.
Hosté tak drželi s atletickým domácím týmem krok jen prvních sedm minut. Poté již Karlovarští jednoznačně dominovali. Benešovští míjeli jasné pozice a domácí proměňovali i těžké střely. A jelikož se k rozdílu ve střelbě přidal i propastný rozdíl ve ztrátách, zvítězili domácí jednoznačně 85:59.

„Vůbec jsme nestačili a prohráli zaslouženě rozdílem třídy," povzdechl si Malý.

Body Benešova: Malý 22, Valenta 15, Proskovec 10, Šach 5, F. Vondráček 4, Beneš 3.

K udržení ve 2. lize potřebuje Benešov v posledním dvojkole, 2. – 3. března, výhry nad Rokycany a Domažlicemi a dvě porážky Písku. Jinak čeká borce od Konopiště sestup do krajského přeboru.