BANÍK MOST – BC BENEŠOV 69:60

V páteční předehrávce se Benešáci představili na palubovce Mostu. Šlo o velmi důležitý souboj, neboť oba týmy se pohybují v pásmu sestupu a tak případný vítěz mohl udělat důležitý krok k odlepení ze dna.
Úvod zápasu hostům nevyšel, vyloženě se trápili v útoku, kde byli bezzubí a i když v obraně nehráli špatně, získali domácí v polovině první čtvrtiny náskok 10:2. Benešáci si nedokázali pomoct ani trestnými hody, když v první čtvrtině zahodili hned pět šestek.
Závěrečné dvě minuty první čtvrtiny znamenaly pro hosty mírný vzestup a především korekce vedení domácích na 15:12.
Druhá čtvrtina pokračovalo v podobném duchu jako první. Domácí dokázali opět odskočit a hosté se znovu trápili v útoku. V obraně dokázali být konkurence schopní, ale útok se stále nedařil k čemuž opět přispěly špatné trestné hody, a tak Most vedl v poločase 33:23.
Po přestávce se vrátilo hostující družstvo na palubovku plné energie, což bylo znát. Aktivní obrana a především zlepšení v útočné fázi znamenalo opět otevřenou partii. Benešovští hráči začali své hostitele dostávat pod tlak a po třiceti minutách byl stav už jen 48:43.
Začátek čtvrté čtvrtiny patřil opět domácím, kteří otupili hostující tlak několik slepenými koši. Benešovští reagovali zlepšenou obranou, ale i tak stále svítilo čtyři minuty před koncem na tabuli skóre 57:50. Hosté poté vsítili dvě rychlé trojky, na což domácí tým reagoval také trojkou a košem za dva body. Benešov se následně dostal ještě na dostřel 62:60, ale závěr lépe zvládli domácí a připsali si velmi důležité vítězství 69:60.

Body Benešova: Malý 17, Kožant 16, Masár 10, Votava 4, Proskovec 4, Kratochvíl 3, Šach 2, Valenta 2, J. Vondráček 2. Trestné hody Bn: 31:13. Fauly: 27:19. Čtvrtiny: 15:12, 18:11, 15:20, 21:17.

BK TEPLICE – BC BENEŠOV 76:69

Nedělní utkání zavedlo benešovské hráče do stařičké sokolovny v Teplicích, kde svedli souboj s prvním týmem tabulky. Fakt papírových předpokladů smazal z hostujícího týmu nervozitu a ten odehrál s domácími zcela vyrovnanou partii, jenže se špatným koncem.
Hráči od Konopiště opět nezachytili úvod utkání stejně jako v Mostě a velmi rychle prohrávali (10:2). Jenže i tentokrát dokázali reagovat a do konce první čtvrtiny stáhli vedení Teplic na 18:16.
Od druhé části se odehrávala vyrovnaná bitva, ve které se oba týmy střídaly ve vedení. Šťastnější v této přetahované byli domácí, když se dokázali do poločasu utrhnout na 37:32.
Třetí čtvrtina znamenala obrovský nápor Benešáků, jenž táhl především Petr Kožant, když za třetí část hry zaznamenal čtyři úspěšné trojky a celkem si připsal 17 bodů v této čtvrtině. I díky jeho střelecké explozi se hosté před poslední částí dostali do slibného osmibodového vedení – 49:57.
Jenže jak to ,,padalo" hostům ve třetí čtvrtině, začalo to domácím ,,padat" v posledním dějství. K velké smůle benešovského týmu to často byly střely s koncem časového limitu, což hosty sráželo do kolen. Ti přesto bojovali a do poslední minuty závěrečné čtvrtiny vedli 69:67.
V posledních 50 vteřinách se Tepličtí dostali po dlouhé době do vedení, které si už zkušeně pohlídali. A tak benešovští muži padli po velkém boji na palubovce lídra soutěže 76:69.

Body Benešova: Kožant 30, Malý 10, Masár 10, Proskovec 7, Votava 6, Valenta 6. Trestné hody Bn: 18/12. Fauly: 20:15. Čtvrtiny: 18:16, 19:16, 12:25, 27:12.

Benešovský tým si prohrami velmi zkomplikoval cestu k záchraně, a proto vyzývá všechny fanoušky, aby je přišli podpořil 19. a 20. ledna v existenčních zápasech proti Písku a Strakonicím. Každá hlasivka bude potřeba!