Benešov dokončil základní část s bilancí 16 výher a 6 porážek, což stačí na třetí místo. Popáté v řadě se tak umístil v TOP 3. „Se třetím místem jsem spokojený, ale nic to neznamená, protože se hrají jen dva zápasy, venku a doma, a pokud bude remíza, tak rozhoduje skóre, nikoli třetí zápas,“ vysvětlil trenér Benešova Jan Khek a dodal: „Rokycany i Vyšehrad byly o kousek před námi, i když jsme Vyšehrad v posledním zápase porazili. Hodně rozhodovalo v sezónních zápasech domácí prostředí.“

BC Benešov – Wolves Radotín 77:69 (23:17, 41:28, 59:43)

V předposledním kole základní části do Benešova přijeli vlci z pražského Radotína a domácí potřebovali zvítězit, aby si uchovali šanci na třetí místo v tabulce. Hosté naposledy vedli v 5. minutě 7:6, od té chvíle měli navrch domácí. Ti dali za prvních patnáct minut pět trojek a získali dvouciferný náskok, který drželi až do úvodu poslední čtvrtiny. Pak přišla šňůra hostů 16:5 a domácí náskok se několikrát ztenčil na pět bodů. Nápor hostů však Benešov odrazil i díky šesti bodům kapitána Proskovce v posledních dvou minutách.

Výhrou Středočeši odsoudili Radotín k šesté příčce v tabulce a věděli, že pokud v neděli porazí Vyšehrad, zahrají si v 1. kole play-off právě s Radotínem.

Body Benešova: Kratochvíl 16 (2), Proskovec 16 (2), Valenta 13, Kožant 10 (2), Brynda 7 (1), Malý 7, Sedláček 5 (1), J. Vondráček 3 (1).

BC Benešov – Sokol Vyšehrad 71:58 (15:4, 37:28, 52:40)

Druhý den nastoupil Benešov proti Vyšehradu, který má velmi mladý celek prezentující se velmi rychlým basketbalem. Na hřišti to však v první čtvrtině nepotvrzovali, když se trápili v útoku a za úvodních deset minut vstřelili pouhé čtyři body. Domácí tak opět brzy získali dvouciferný náskok. Hosté se ve druhé čtvrtině začali prosazovat, ale na jejich koše měli Benešáci odpověď se jménem Petr Kožant. Střelecký fantom trefil čtyři trojky v řadě a udržel domácí v pohodlném vedení.

Benešovský náskok se pohyboval okolo dvanácti bodů a na začátku poslední čtvrtiny se Khekovi svěřenci utrhli dokonce až na 65:43. V tu chvíli Vyšehrad vytáhl celoplošnou obranu, která domácím dělala velké problémy. Více než šňůru 13:1 v jednom úseku, ale hosté nestihli, a tak se Benešovu povedlo oplatit soupeři prosincovou prohru z jeho haly.

Body Benešova: Kožant 31 (6), Malý 15, Proskovec 9 (1), Kratochvíl 6, Sedláček 5, Červený 3 (1), Brynda 2.

Skupinu vyhrály Rokycany, které se ve čtvrtfinále utkají s Klatovy. Druhý Vyšehrad vyzve rezervu Litoměřic, třetí Benešov hraje s šestým Radotínem a poslední dvojici tvoří čtvrtá Sluneta Ústí nad Labem s pátou domažlickou Jiskrou.

„Radotín hlásí, že má ambiciózní tým, ale teď jsme poměrně hladce vyhráli. Uvidíme, co bude v play off,“ říká Khek před play off. První zápas by se měl hrát v Radotíně v sobotu 24. března a v neděli 25. března se hraje v Benešově. „Věřím, že fanoušci přijdou v hojném počtu a pomůžou nám k postupu,“ přeje si benešovský kouč, který má ještě sen: „Přál bych soutěž vyhrát, tahle naše generace by si to zasloužila.“

PETR TOMÁŠEK