Sokol Žižkov – BC Benešov 57:59 (12:17, 22:28, 42:42)

Domácí vládnou celé soutěži, když z osmnácti zápasů pouze dvakrát prohráli. To však Benešáky nezastrašilo a v úvodu druhé části vedli o osm bodů. Domácí srovnali na 20:20, ale v poločase vedli hosté 28:22.

Ve třetí části Žižkovu padlo několik střel z dálky a před poslední čtvrtinou tak bylo znovu vyrovnáno 42:42. Benešov vstoupil do čtvrtého kvartálu osmibodovou šňůrou, přesto diváci na Folimance viděli velké drama. V poslední minutě zápasu Žižkov snížil na 57:59 a ještě měl šanci na vyrovnání či dokonce otočení vývoje utkání, jenže špatně postavená clona a odpískaný útočný faul znamenal pro domácí ztrátu balonu šest sekund před koncem.

Po oddechovém času uplynuly tři sekundy, než domácí faulovali nejlepšího benešovského střelce Ondřeje Proskovce. Ten po první nedané šestce takticky neproměnil ani tu druhou, aby vypršel čas při boji o doskok a hosté se mohli radovat z cenné výhry. Žižkov utrpěl první domácí výhru v sezoně.

Benešov zvítězil i přes tragickou úspěšnost trestných hodů 16/5. Ve druhém poločase hosty táhl hlavně Tomáš Fulín, který po půli zaznamenal jedenáct ze svých 14 bodů.

Body Benešova: O. Proskovec 16 (2 trojky), Fulín 14 (2), Malý 9 (1), Valenta 8, Kratochvíl 7 (1), Kukura 5.

BK Kladno – BC Benešov 59:63 (19:17, 34:32, 42:52)

Na Kladně svěřenci trenéra Kheka prospali začátek, ve 4. minutě prohrávali 2:8. Ještě v poločase domácí vedli 34:32. Ve třetí části, hlavně díky dobré benešovské obraně, přišla šňůra hostů 16:3 a zdálo se být jasno. Domácí však povzbudila trefená trojka Petra Hály v poslední sekundě třetí čtvrtiny a ve 36. minutě už Benešov vedl pouze o dva body.

V dramatické koncovce za stavu 61:59 pro Benešov šel dvacet sekund před koncem házet trestné hody Ondřej Proskovec, neproměnil však ani jeden a Kladno stejně jako Žižkov v sobotu mělo šanci na zvrat. Také Kladno se ale vlastní chybou (kroky) nedostalo ani k zakončení a taktický faul stihlo až zároveň se závěrečným klaksonem. Až po něm Proskovec alespoň ukázal, že přece jen trestné hody umí a završil na konečných 63:59 pro Benešov.

Body Benešova: Kožant 19 (2), Malý 17 (1), O. Proskovec 9 (1), Kratochvíl 7 (1), Valenta 4, Fulín 3 (1), Kukura 2, J. Proskovec 2.