SRŠNI PÍSEK – BC BENEŠOV   65:58

Studená hala a cestovaní jakoby mělo negativní dopad na hostující hráče, kteří od úvodních minut působili velmi nekoncentrovaným a rozháraným dojmem. Toho velmi dobře využívali domácíi, kteří i přes absenci vysokých hráčů skvěle využívali svůj rychlý přechod do útoky a velmi vysoké procento střelby k rychlému vedení 15:7 již v páté minutě. Hosté opařeni tímto nástupem byli nuceni zastavit tuto šňůru jen za cenu time outu. Jenže ani po oddechovém času nebyli hosté schopni zastavit nástup Sršňů, a tak se nebylo čemu divit, když domácí vedli po první desetiminutovce slušným náskokem 21:10.

Úvod druhé části se již nesl ve vyrovnanějším duchu, ale i přes to nebyli hosté schopni ubránit velmi pohyblivé hráče domácích a ty si stále udržovali svůj získaný náskok. Když se zdálo, že by se Benešáci mohli vrátit do zápasu, přišla vždy z rukou domácích tříbodová rána do vazu. Poločas tedy domácí ovládli 35:26.

Do třetí části vstoupili hosté opět o stupínek lépe než do předchozí čtvrtiny a postupně začali ukrajovat z domácího vedení. Agresivní obrana v kombinaci s rychlým protiútokem začala činit Písku problémy a najednou se začala vkrádat nejistoty i do hry domácích. Když dvě minuty před koncem třetí části stáhli hosté náskok Sršňů pod deseti bodovou hranici, byla zápletka konečně na světě.

Do závěrečné desetiminutovky vstoupili Benešáci stejně aktivně jako skončili předchozí. Kvalitní obrana nutila domácí k těžkým střelám, což byla vody na mlýn Benešova. V polovině čtvrté čtvrtky hosté dokonce překlopili nejtěsnější možné vedení na svou stranu. V tomto okamžiku se zdál odpor domácího týmu zcela zlomen, zvláště ve chvíli, kdy si hosté dokázali několikrát doskočit pod soupeřovým košem a vypracovali si slibné možnosti pro navýšení vedení. Jenže žádná ze střel se neujala, a tak sršni tvrdě trestali. Trojka z rukou domácích a následný koš znamenal znovu vedení. Minutu před koncem svítil na tabuli stav 61:55 a schylovalo se k dramatu. Za hosty vykřesal naději trojkou Jakub Malý 61:58 a 27 sekund do konce. Hosté se rozhodli rychle faulovat a doufat, že domácí netrefí trestné hody. Domácí hráč pod tíhou okamžiku neunesl situaci, minul obě šestky a nabídl hostům luxus v podobě posledního útoku. Benešáci si vytvořili skvělou pozici, ale k obrovské smůle skončila trojka pouze na přední obroučce. Hostům nezbylo nic jiného než opět faulovat, ale domácí tým tentokrát udržel pevné nervy a z trestných hodů navýšil vedení na konečný rozdíl sedmi bodů.

Benešovští hráči si tak připsali druhou porážku v soutěži když je mohl mrzet především ztracený úvod utkání a jistá nemohoucnost, jak v obraně, tak v útoku.

Body Benešova: Malý 19, Votava 11, Masár 10, Valenta 7, Kožant 5, Šach 4, Novák 2. Trestné hody: 20:15. Fauly: 20:21. Čtvrtiny: 21:10, 14:16, 15:16, 15:16.

STRAKONICE- BC BENEŠOV     84:43

Pokud si hráči Benešova mysleli, že kalich hořkosti si už vypili, když nedokázali dotáhnout velmi náročnou stíhací jízdu za vítězstvím v Písku do úspěšného konce utkání ve Strakonicích jim jasně ukázalo, že na dně zbylo ještě dost na nedělní utkání.

Snad náročný závěr sobotního zápasu, cesta zpět a ranní vstávání a cesta do Strakonic způsobily, že hráči Benešova absolutně zápas nezvládli. Podmínky jsou však pro všechny týmy stejné, takže není na místě hledat výmluvy.

Samotný průběh utkání kopíroval úvodní minuty z předešlého dne. Domácí nastoupili v lépe koncertováni a dokázali velmi rychle odskočit hostům. Tým Strakonic těžil z velmi pestré hry na útočné polovině a také v vysokého procenta střelby. Benešáci nebyli schopni v obraně reagovat, a tak inkasovali bod za bodem. Naštěstí i hra Benešáků v útoku byla kreativní, a tak první čtvrtina skončila rozdílem 22:15. Do druhé čtvrtiny vlétli domácí jako uragán a než se hosté stačili vzpamatovat prohrávali v polovině prvního poločasu 41:19. Od tohoto okamžiku domácí absolutně dominovali. Stříleli s vysokým procentem, bránili s vysokým nasazením a takříkajíc jim vycházelo na co sáhli. Naopak na hosty padla deka, která je srážela níž a níž. Když se zdálo, že by se mohli chytnout úspěšnou obranou, inkasovali od domácích těžkou střelu klidně i přes obránce nebo jim byl odpískán faul. Domácí vesele navyšovali vedení a v poločase vedli drtivě 47:27.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s odhodláním alespoň korigovat stav. To se dařilo pouze úvodní minuty, než otěže utkání již naposledy a definitivně předali domácímu týmu. Ten hrál s obrovskou chutí a opravdu vše mu vycházelo. Po třetí desetiminutovce byl rozdíl ve skóre 66:39 a jedinou nadějí hostů byl závěrečný hvizd. I přes myšlenky hostů důstojně dohrát nepodařené utkání se ani tento cíl nepodařil splnit. Obrovská deka, která padla na hosty, a nebyli schopni trefit ani z vyložených nebo otevřených pozic, je srazila na opravdové dno. Děravá obrana a nulový útok měli za následek debakl v posledním dějství 18:4, a tak byl pro tým z Benešova závěrečným klakson opravdovým vysvobozením z velmi nepodařeného utkání, které skončilo drtivě 84:43.

Body Benešova: Kratochvíl 10, Novák 8, Kožant 8, Šach 6, Malý 5, Vondráček 3, Masár 2, Votava 1. Trestné hody: 19:12. Fauly: 20:24. Čtvrtiny: 22:15, 25:12, 19:12, 18:4.

Není na místě hledat výmluvy a musíme si přiznat nebyli jsme schopni celý víkend ubránit především 1 na 1 a clonu na hráče s míčem. Potom strašně trpí obrana, když se necháme takhle jednoduše překonávat. A naše útočná fáze, tam to je taky bída, nejsme schopni trefovat otevřené střely, takže máme na čem pracovat do příštích zápasů. Jsme sice v útlumu, ale právě proto vyzýváme fanoušky, přijďte nás podpořit za 14 dní na domácí zápasy. Budou pro nás nesmírně důležité a potřebujeme každý hlas podpory!! Stejně jako jste nám pomáhali postoupit do II. ligy, přijďte nás i teď podpořit.

TOMÁŠ MASÁR