BC BENEŠOV – SOKOL KBELY 81:67

Kbelští „stěhováci" vyznávají hodně silové pojetí basketbalu. Domácím trvalo, než se tvrdší hře přizpůsobili a v 17. minutě prohrávali 27:36. Do poločasu stáhli manko na dva body. Ve třetí části Benešáci předvedli šňůru 17:5 a šli do vedení. V poslední čtvrtině přišla další povedená šňůra 15:2 a bylo po zápase.

„Zápas byl tvrdší, což nám trošku nevyhovuje. Sice jsme prohrávali, ale podařilo se nám utkání otočit a zápas jsme dohráli dobře," byl spokojený trenér Benešova Jan Khek.

Body Benešova: Proskovec 17 (3 trojky), Kožant 15 (3), Kratochvíl 14 (1), Valenta 11, Malý 9, Masár 8, J. Vondráček 5 (1). Čtvrtiny: 18:20, 21:21, 19:12, 23:14.

BC BENEŠOV – PODĚBRADY 68:63

Poděbrady před zápasem ještě neznaly výsledky z ostatních utkání, a tak věřily, že by se překvapivou výhrou mohly v soutěži zachránit. Domácí sice vedli v 9. minutě 16:6, ale kvůli tragické práci na doskoku se jim nepodařilo outsidera dorazit. Hosté vycítili šanci a v 23. minutě šli poprvé do vedení 34:31. Jenže trojkou rychle odpověděl Kratochvíl, který byl ve třetí čtvrtině k nezastavení, když nastřílel šestnáct ze svých 19 bodů. Hosty udržely ve hře čtyři trojky a v 31. minutě bylo srovnáno 52:52.

Benešov následně odskočil devítibodovou šňůrou, ale hosté se dokázali 20 sekund před koncem přiblížit na rozdíl jediného bodu. Následně faulovaly, ale Kožant se z čáry trestného hodu nemýlil. Hosté z těžké pozice za tři body neskórovali a Kožant dalšími trestnými hody udělal tečku za utkáním.
„Poděbrady potřebovaly vyhrát, naopak my jsme již věděli, že postupujeme do play off. V zápase tak dostali šanci hráči, kteří toho moc v sezoně neodehráli, přesto jsme zápas v koncovce zvládli," měl radost Jan Khek.

Body Benešova: Kratochvíl 19 (3), Kožant 14 (2), Proskovec 13 (1), Malý 10 (1), Valenta 5, Masár 4, Tomášek 3. Čtvrtiny: 16:12, 11:13, 23:24, 18:14.

V play off druhé ligy se utkají tři dvojice o tři postupová místa do prolínací soutěže o I. ligu. Benešov změří síly s Pískem. S kdysi častým soupeřem sehrál řadu vypjatých zápasů, a tak i letos se dá očekávat dramatická série, která začíná 28. 3. v Písku. „V předloňské soutěži jsme s nimi byli ve skupině, ale to ještě tak silní nebyli. Poslední dvě sezony se ale zlepšili a funguje jim to od mládeže. Čeká nás těžký soupeř, ale budeme se snažit postoupit dál," neskládá zbraně benešovský kouč.