Domácí prohrávali na začátku poslední čtvrtiny už o devatenáct bodů, přesto jedenadvacet vteřin před závěrečnou sirénou byl rozdíl ve skóre již jen dvoubodový. Neomylný Klečka však precizními trestnými hody přeci jen podržel výsledek ve prospěch Opavy.

BC Benešov – Opava B 70:76

Od začátku utkání měli navrch hostující basketbalisté. Zpočátku se i oni se nevyvarovali chyb, stejně jako domácí, ale postupem času se rozstříleli a svůj náskok neustále navyšovali. Až Kožantova trojka zastavila střelecké trápení Benešova. První čtvrtinu tedy vyhrála Opava o sedm bodů. Ve druhé části pokračovali domácí v matném výkonu, chyběl doskok, chabá střelba a v útoku se zdáli být bezradní. Opavští se uklidnili a do poloviny utkání si zajistili dvanáctibodový rozdíl.

Po změně stran se Benešovští přeci jen střelecky zlepšili, přesto hosté dál působili sebejistým dojmem a skóre stále narůstalo v jejich prospěch. Když na začátku poslední čtvrtiny zvýšila Opava na rozdíl devatenácti bodů, zdálo se o výsledku je rozhodnuto. Domácí však utkání nezabalili a začali trestat trochu ležérní hru soupeře. Čtyři a půl minuty před koncem měli hosté už jen desetibodový rozdíl a najednou bylo na palubovce jakoby o jednoho hráče Benešova navíc. Za minutu ztráceli benešovští hráči už jen čtyři body, a když na světelné tabuli svítilo jedenadvacet vteřin, domácí měli manko jednoho koše. Drama vrcholilo, jenže jeden z nejlepších hráčů na palubovce opavský Klečka svou neomylnou rukou vstřelil dvě šestky a hosté si výhru již pojistili.

„Hosté měli velmi dobře připravené družstvo. My jsme od začátku tahali za kratší konec. Až v závěru snahou a bojovností, která nám před tím scházela a změně naší obrany, kdy jsme přešli na zónu, jsme utkání zdramatizovali. Chybělo trochu štěstí nebo klidu v zakončení a mohla být remíza. Přesto soupeř byl asi malinko lepší,“ uznal kvality soupeře asistent trenéra Benešova Jiří Havran.

Body Benešova: Moravec 15 (2 trojky), Slavík 13, Husár 12, Proskovec 1 (2), Hruban 8 (1), Malý 7 (1), Kožant 6 (1), Kubálek 5 (1), Hartman 3. Rozhodčí: Vondráček, Benda. Fauly: 22:25. Čtvrtiny: 16:23, 10:15, 18:22, 26:16. Diváci: 100.

V neděli 20. února odehrají basketbalisté Benešova další ligový zápas na palubovce Hradce Králového.