Důležitá výhra, Slavík nastřílel třetinu košů

Prostějov - Basketbalisté Benešova, desátí v ligové tabulce, zajížděli v neděli na palubovku ligové rezervy Prostějova, která se krčila na předposledním místě druhé nejvyšší soutěže. Střelecky se blýskl Slavík s devětadvaceti body.

23.1.2011

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Prostějov B – BC Benešov 79:89

Od samého začátku domácí dotahovali náskok Benešova, který se pohyboval kolem deseti bodů. V závěrečné čtvrtině hosté odskočili ještě výrazněji a zdálo se, že si v poklidu dojdou pro velice důležitou výhru. Prostějovští zápas nevzdali a dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou snížili až na rozdíl tří bodů. V kritické chvíli střelecky disponovaný Slavík dvěma koši za sebou podržel Benešov a domácí již nestačili zareagovat.

„Vyhráli jsme naprosto zaslouženě a tímto vítězstvím jsme soupeři zase odskočili. Velký podíl na výhře má Jirka Slavík, který ukázal velkou kvalitu po dlouhodobém zranění kotníku, kdy se v Benešově rozehrával a nyní se předvedl ve velmi dobrém světle. On byl hlavním strůjcem výhry, ale dobře mu sekundoval Moravec. Samozřejmě všichni ostatní hráči hráli velmi bojovně a jsme rádi, že jsme výsledek uhájili. Rozhodně to nebyl snadný zápas,“ uvedl trenér Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Slavík 29, Moravec 19, Malý 12, Husár 11, Hartman 8, Mareš 4, Proskovec 2, Nový 2, Bašta 2. Čtvrtiny: 26:31, 43:53, 60:74.

Autor: Petr Roubíček