Ve druhé basketbalové lize žen začaly finálové boje o postup do I. ligy. Ze dvou čtyřčlenných skupin postupují přímo vítězové, o třetím se rozhodne v baráži mezi týmy na druhých místech. Soupeřkami Benešova jsou hráčky Strakonic, Mostu a pražského Proseku. Benešovské basketbalistky, které vyhrály českou základní skupinu, měly na úvod dvojzápas se strakonickou rezervou. Ta přijela pouze ze šesti hráčkami.

BC BENEŠOV 86
BK STRAKONICE B 53

Dost troufalý pokus ze strany Strakonic, které přijely odehrát druholigový zápas s minimálním počtem hráček. Otázkou bylo, jak dlouho vydrží se silami. Navíc utkání se pro ně nevyvíjelo příznivě, dvě z hráček měly v 16. minutě po čtyřech osobních chybách. Jejich agresivita v bránění musela ustoupit, čehož Benešačky využily a v polovině zápasu vedly o deset bodů.
„Je to neobvyklý jev, a to chtějí hrát na postup,“ krčí rameny benešovský trenér Tomáš Vaněk o poločase. „Mělo by nám to hrát do karet, postupně budou asi odpadávat,“ dodal.

Přesně takový byl obrázek v dalších minutách zápasu. Po vyfaulování Kuštilové v páté minutě třetí části, zůstala strakonická lavička bez možnosti střídání. Náskok domácích postupně narůstal, a když čtyři minuty před závěrečnou sirénou musela pro pět osobních chyb opustit palubovku také Linhartová, dohrávaly Strakonice ve čtyřech.

„Vysoká výhra byla ovlivněna menším počtem hráček soupeře. I přes vítězství měla naše hra nedostatky. Do střeleckých pozic jsme se dostávali, ale chybělo přesnější zakončení. Odvetné utkání bude podstatně těžší a jeho výsledek může už mnohé napovědět. Soupeř jistě využije služeb hráček z áčka, které v Benešově nemohly nastoupit,“ zhodnotil zápas trenér Vaněk.

Body Benešova: Kratochvílová 26, Mazurová 12, Hřebíková 10 (1 trojka), Škvorová 8, Slachová 8, Němcová 7, Vorlíčková 7 (1), Hamzová 4, Richtrová 3 (1), Karmazínová 1. Fauly: 20:22. Čtvrtiny: 21:16, 41:31, 54:38

BK STRAKONICE B 68
BC BENEŠOV 61

V nedělní odvetě na palubovce soupeře se očekávalo, že domácí vyrukují s podstatně silnější lavičkou, než s jakou se představili v Benešově. Výsledek byl dlouho na vážkách. Strakonice v průběhu zápasu několikrát odskočily na rozdíl několika bodů, ale Benešačky dlouho držely krok. O výsledku se rozhodlo na začátku poslední části. Domácí hráčky zvýšily důraz pod oběma koši a zlepšenou muškou dotáhly zápas do vítězného konce.

„Soupeř měl kvalitnější sestavu než v sobotním utkání u nás, což jsme očekávali. Chléb se začal lámat až v závěrečné části, kdy jsme několik míčů pod našim košem nedoskočili a Strakonice nás trestaly. Navíc nám nevycházela střelba. O ten kousek byl soupeř lepší,“ zhodnotil utkání Tomáš Vaněk.

Body Benešova: Kratochvílová 19, Škvorová 14, Karmazínová 10 (1 trojka), Mazurová 10, Hřebíková 5, Němcová 2, Slachová 1. Trestné hody: 31/24 Fauly: 24:24. Čtvrtiny: 19:17, 38:33, 48:48