Sokol Pražský – BC Benešov 95:79

Benešovským hráčům utekly začátky všech čtvrtin a poté je stálo hodně sil stáhnout alespoň na přijatelnou hodnotu náskok soupeře. Úvod byl ze strany hostů špatný a prohrávali v 5. minutě 2:17. Bojovnost a lepší střelba jim do poločasu přinesla jen dvoubodový deficit. Po přestávce ale domácí několika trojkami navýšili skóre až na deset bodů. V poslední čtřvrtině ale hosté zabrali a v 35. minutě získali vedení 78:77. Poté ale na Benešáky přišel nečekaný útlum, poslední úsek prohráli 1:18 a celkově si odnesli porážku o šestnáct bodů.

„Po hrozném začátku, kdy jsme prohrávali 2:17, jsme se dokázali zvednout, stáhnout náskok soupeře a srovnat krok. Bohužel to nestačilo. Potřebovali jsme větší bodový rozdíl, abychom to uhráli. To se však nepodařilo, protože nás stahování náskoku stálo hodně sil, které nám v konci chyběly,“ zhodnotil zápas smutný kouč Benešova Pavel Vorlíček.

Body Benešova: Skořepa 16, Šťastný 14, Hruban 13, Kožant 13, Krumel 9, Moran 9, Klimus 5, Malý 2. Rozhodčí: Hanuš, Polda. Fauly: 24/24. Trestné hody: 21/14. Trojky: 13/9. Diváci: 150. Čtvrtiny: 30:24, 18:22, 27:19, 20:14.