SK Aritma Praha – BC Benešov 50:55

V sobotním večeru nastoupila benešovská děvčata k svému dalšímu ligovému utkání proti pražské Aritmě. Utkání začínalo ve čtvrt na sedm večer a tomu byl přizpůsoben i celý týden před tímto zápasem. Benešovské hráčky vlétly do první čtvrtiny jako uragán a zvláště Martina Mazurová na palubovce doslova řádila. Po krásně sehraných akcích nasázela domácím v tomto hracím období deset bodů. Za první čtvrtinu si zaslouží pochvalu všechny hráčky Benešova, které do zápasu zasáhly. Proto také byl stav po deseti minutách 17:10 pro hosty. Druhé hrací období již bylo vyrovnané a domácí hráčky dokázaly s hosty držet krok. Bylo to koš za koš, a tak se skóre moc neměnilo. Hostující hráčky stále udržovaly mírné vedení. Velice dobře v tomto období hrály v obraně, kdy se jim dařila důsledná osobní obrana. Ovšem došlo i k velkému oslabení hostujícího kolektivu, když se v osmé minutě zranila jediná klasická rozehrávačka Kamila Maršíčková, která do této chvíle podávala výborný výkon.

Toto oslabení se taky projevilo ve třetí čtvrtině utkání. Na tomto postu se střídaly Katka Votrubová a Eliška Balatová. Chvilku jim trvalo, než se do nové role dostaly, a tak se domácí dostali zpět do zápasu. V šesté minutě tohoto hracího období se poprvé dostali domácí do vedení a z hosty to vypadalo velmi špatně. V těchto fázích se jim mimo zónové obrany nedařilo téměř nic. A tak byl stav před poslední čtvrtinou velmi těsný 35:36. V posledním hracím období se na palubovce rozpoutal boj o každý míč a každý bod. Obě družstva se překonávala v obětavosti a obě také chtěla vyhrát. Rozhodnutí padlo mezi šestou a osmou minutou, kdy Benešačky šly do šestibodového trháku. V tuto chvíli již domácí začali brzy faulovat, aby měli čas na to utkání zvrátit. Ovšem benešovské dorostenky měly pevné nervy a fauly trestaly z trestných hodů a tak nedovolily domácím náskok stáhnout. Ve velmi tvrdém zápase tak dokázaly zvítězit rozdílem pěti bodů a připsaly si tak třetí výhru v soutěži.

„V týdnu jsme večernímu utkání přizpůsobili tréninky a v téměř stejném čase jsme sehráli přátelské střetnutí s naším béčkem žen a to se nám vyplatilo. Holky byly po celou dobu na utkání maximálně soustředěné a až na malou chvilku po zranění Kamily Maršíčkové chtěly utkání vyhrát. Po velice dobrém výkonu zvláště v obranných činnostech se jim to povedlo. Velice si ceníme velkého odhodlání a bojovnosti. Bylo to velice tvrdé utkání, ale holky se s tím dokázaly vypořádat. Věříme, že výhra mužstvu zvedla sebevědomí a v dalších zápasech se to projeví,“ věří spokojená s výkonem svých svěřenek trenérka Benešova Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Martina Mazurová 29, Votrubová 5, Platilová 4, Včeláková 4, Balatová 4, Gomolová 3, Vobecká 2, Remešová 2, Maršíková 2. Trojky: 2:1. Trestné hody: 27/16:42/26. Čtvrtiny: 10:17, 12:11, 13:8, 15:19.

Kožlany-Kralovice – Benešov 45:58

V neděli dopoledne se od desíti hodin začínalo hrát utkání pátého kola mezi domácími Kožlany a hostujícím Benešovem. Začátek tohoto střetnutí byl katastrofou v podání obou celků. Byl to boj o míč, ale s basketbalem to mělo pramálo společného. Na hostujících hráčkách byla patrná únava z předchozího těžkého zápasu s Aritmou. A tak logicky měly mírně navrch domácí hráčky. I když toto hrací období bylo relativně vyrovnané, tak přece jen se dvoubodovým vedením šli do druhé čtvrtiny domácí. Ve druhé čtvrtině se benešovské hráčky přece jen trošku zvedly a domácím v útoku nic moc nepovolily. O tom svědčí i to, že Kožlany dosáhly pouhých čtyř bodů. Faktem ovšem je, že ani hosté nijak nezářili a dali jen devět bodů. Ale i toto stačilo na to, aby šli do poločasové přestávky s vedením o tři body.

Do třetího hracího období nastoupily Benešačky se změněnou obranou. Ale než si na zónu stačily zvyknout, tak se přes ně hnal uragán domácích. Ty za prvních šest minut přejeli hosty rozdílem deseti bodů a dostaly se tak do sedmibodového vedení - 26. minuta 30:23. Následoval oddechový čas hostujících trenérů a obraz hry se pomalu měnil. Jakoby se Benešačky teprve dostávaly do tempa. A tak se do poslední čtvrtiny šlo za stavu 38:35 pro domácí. Do posledního hracího období nastoupili hosté jako vyměnění a pustili se do domácích s plným úsilím. V tomto hracím období předvedli to, co je zdobilo celou loňskou sezónu. Výborné utočné akce, kde zejména podkošové hráčky hrály výborně (Katka Platilová krásné asistence), Martina Mazurová svou bojovností a Karolína Remešová pro změnu řádila střelecky. A k tomuto se připojily i hráčky z venku, kdy dokázaly výborně řešit vzniklé situace. A zejména v obraně odvedly neskutečné množství práce. A tak nakonec po velmi zlepšeném výkonu v poslední desetiminutovce si i v tomto utkání připsaly výhru.

„Abych pravdu řekla, tak jsme měli z utkání obavy. Po sobotě byly holky doslova vyšťavené, a tak jsme čekali, jak se to na nich projeví. V prvních dvou čtvrtinách byl náš výkon mizerný. Byli jsme pomalí, nedůrazní a opět jsme nedávali jasné šance. To vše byla voda na mlýn domácích. Náš špatný výkon vyvrcholil ve třetí čtvrtce. Po oddechovém čase se holky vzpamatovaly a začaly hrát to, co umí. V poslední čtvrtce už byla na naši hru radost pohledět. Zvláště spolupráce podkošových hráček byly krásné. K tomu se dravostí ve hře jedna na jednu připojily křídla. A hlavně jsme se dokázali vyrovnat s neúčastí Kamči Maršíčkové. Bylo to vydřené vítězství, ale i to nám pomůže zase v cestě nahoru. Za celý víkend patří holkám dík,“ radovala se po vydařeném víkendu Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Remešová 18, Martina Mazurová 16, Votrubová 8, Vobecká 8, Platilová 4, Balatová 2, Gomolová 2. Trojky: 4:4. Trestné hody: 16/7:28/16. Čtvrtiny: 13:11, 4:9, 21:15, 7:23.

JIŘÍ MAZUR