BC Benešov – Jindřichův Hradec 71:77

Jindřichův Hradec vedený donedávna „poděbradským“ trenérem Karlem Forejtem přijel v nejsilnějším složení, tedy s většinou hráčů, kteří působí (Holanda v Děčíně) nebo donedávna působili v nejvyšší Mattoni NBL. Např. Sismilich, Rotrekl a Novotný v již neexistujícím družstvu Aplus Brno, Synáček v BC Kolín, Procházka a Šušák v BK Sadská a nebo Šustek v Kondorech Liberec.
Od počátku utkání si také hosté vytvořili náskok v poměru 0:7, vývoj první čtvrtiny měli jasně pod kontrolou a tu také vyhráli devítibodovým rozdílem v poměru 14:23. Ve druhé čtvrtině benešovské mužstvo drželo se soupeřem krok, ale bodový náskok se jim stáhnout nepodařilo. K poločasové přestávce odcházela mužstva do kabin za stavu 31:40 pro Jindřichův Hradec.
Ve třetí čtvrtině však na palubovce dominovali jasně benešovští hráči, postupně ukrajovali z náskoku soupeře a na začátku 30. minuty se poprvé dostali do vedení 55:54 díky úspěšné trojce Michala Vocetky. Právě Michal Vocetka (17 bodů) společně s Martinem Šťastným (s 18 body nejlepším střelcem domácích) a Vojtou Hrubanem (13 bodů), tedy hostující hráči z USK Praha, prokázali svoje zkušenosti získané v nejvyšší soutěži Mattoni NBL a byli výraznými oporami Benešova.

Před posledním hracím obdobím svítilo na ukazateli skóre lichotivé vedení domácích v poměru 58:56. Jenže benešovští hráči, bouřlivě povzbuzováni celým hledištěm, jakoby se zalekli možnosti porazit silného soupeře a po řadě špatných přihrávek a neproměněných jasných střeleckých příležitostí, umožnili získat soupeři během prvních 4 minut čtvrté čtvrtiny osmibodový náskok v poměru 58:66 (opět šňůra soupeře 0:10!!!), který se ukázal jako rozhodující. Ještě v polovině 39. minuty Benešovští snížili na rozdíl jediné bodu (71:72), ale to bylo z jejich strany vše. Posledních 5 bodů v utkání zaznamenali jen hosté, a proto si odvážejí z Benešova konečné vítězství v poměru 71:77. Závěr zápasu se však vymkl z rukou pánům rozhodčím, kteří více stranili hostujícímu mužstvu a domácí se právem cítili poškozeni.
Benešovští hráči se však za svůj nadšený a bojovný výkon nemuseli stydět. Proto je do kabin doprovázel zasloužený potlesk početného publika.

„Soupeř přijel v nejsilnějším možném složení i s hráči z Mattoni NBL. Navíc se pivotovi Husárovi po sobotním zápase obnovilo zranění a hosté nás na této pozici přehrávali,“ bědoval nad zdravotním stavem hráčů asistent trenéra Benešova Pavel Vorlíček a zhodnotil zápas: „První poločas byl z naší strany bojácný a od začátku jsme prohrávali. Ve třetí čtvrtině jsme hru zlepšili, dokonce se nám podařilo skóre překlopit a vedli jsme o čtyři body. Jelikož jsme hráli zápas defakto v pěti, šesti lidech, tak nám v závěru docházely fyzické síly, povolila i koncentrace a nakonec jsme o šest bodů prohráli. Bylo to pěkné utkání, bohužel ani to štěstí se k nám nepřiklonilo.“

Body Benešova: Šťastný 13 (3 trojky), Klimus 10, Husár 10, Kysela 8, Malý 7, Proskovec 6, Votava 3, Hruban 3 (1), Vocetka 2, Kratochvíl. Čtvrtiny: 14:23, 17:17, 27:16, 12:21. TH: 28:16, Fauly: 15:25.

LADISLAV KLAVRZA