Basketbalové soutěže pokračovaly dalšími koly.

II. liga žen

V souboji o první místo v tabulce druhé ligy přivítaly v sobotu benešovské ženy BK Drapa Prosek. V případě vítězství mohly domácí hráčky odskočit soupeřkám už na rozdíl dvou bodů. Opak nakonec byl pravdou.

BC BENEŠOV 41
BK DRAPA PROSEK 47

Hrál se velmi bojovný a místy až urputný basketbal, což domácím zjevně nevyhovovalo. Zejména v útoku hra Benešova neodpovídala postavení v tabulce a s přibývajícím časem se na ruce domácích lepila i nervozita. Veškeré útočné snažení hráček od Konopiště se v závěrečné čtvrtině proměnilo v jednu obrovskou křeč, když za poslední čtvrtinu zaznamenaly pouhopouhé tři body. Střelecká nemohoucnost domácích tak usnadnila hostům cestu za velmi důležitým vítězstvím, které může hrát v konečném účtování významnou roli. Konečný výsledek 41:47 je opravdu rekordním a připomíná spíše zápas žákovských kategorií.

Body Benešova: Hřebíková 8, Vančurová 8 (1 trojka), Mazurová 6, Škvorová 6, Karmazínová 4, Kratochvílová 4, Němcová 4, Vorlíčková 1. Fauly: 19:14. Trestné hody: 9/1. Čtvrtiny: 9:12, 16:14, 13:15, 3:6

Krajský přebor mužů

Basketbalisté BC Benešov B zajížděli v krajském přeboru v sobotu do Českého Brodu a v neděli do Poděbrad.

SLAVOJ ČESKÝ BROD 73
BC BENEŠOV B 64

V sobotním utkání rozpoutali brodští diváci v malé sportovní hale hotové peklo (bubny, klaksony, megafony, chorály). S povzbuzenými domácími hráči, kteří svůj výkon stavěli na trojici Hugo, Šťastný, Holoubek drželi Benešovští krok až do 37. minuty (56:57). V posledních třech minutách ale domácí zabrali, beze zbytku využili nekonsolidovanosti hostů (17:4!) a nepřipustili tak v závěru žádné drama.

Body Benešova: Klein 13 (2), Růžička 13, Březina 11, Votava 9, Malý 6, Kubín 5, Khek 4, Novák 3. Čtvrtiny: 18:10, 10:17, 18:22, 27:15

BOH. PODĚBRADY B 41
BC BENEŠOV B 80

V nedělním utkání Poděbradští na Benešov nestačili v žádné herní činnosti a již po první čtvrtině bylo o zápasu rozhodnuto (11:31). Ve zbývajících třech čtvrtinách si s chutí zahrála i celá lavička hostů.

Body Benešova: Roháček 12 (2), Březina 12, Růžička 11 (1), Klein 11 (1), Kubín 10, Votava 9, Novák 7, Malý 4, Khek 2, P. Vaněk 2. Čtvrtiny: 11:31, 8:20, 8:11, 14:18

Krajský přebor juniorů U18

V dalším kole krajského přeboru zajížděla benešovská „osmnáctka“ do Nymburka a v zápase předvedla exhibiční výkon.

ČEZ BASKET NYMBURK  59
BC BENEŠOV 112

Zápas se od úvodního vhazování stal jasnou záležitostí benešovských mladíků, kteří si s chutí zastříleli a nadělili nymburskému soupeři více jak sto bodů.

Body Benešova: Fiala 23, Kratochvíl 20, Koretz 17, Burian 14, Jalovecký 14, Vondráček 12, Lanc 5 (1 troj.), Zehnálek 2, Barták 2, Zima 2, Foubík 1. Čtvrtiny: 16:30, 17:29, 15:22, 11:31